מנהלי סיסמאות מומלצים

לרובנו יש מספר חשבונות רב שפזור ברחבי הרשת, החל מחשבונות פרטיים בבנק, בקופת החולים ובכל שירות שאנחנו משתמשים בו. כיום גם משרדים ממשלתיים משתמשיםב פתרונות דיגיטאלים שמאפשרים התממשקות ועבודה נוחה עם קהל היעד. מספר החשבונות הרב שרבים מאיתנו סביר להניח מחזיקים מקשה עלינו לנהל את הסיסמאות ביעילות ובפשטות ולכן רבים בוחרים באותה סיסמה עבור כל החשבונות. פעולה זו היא בעייתית מאוד בשל העובדה שהיא חושפת את הנוהגים בשיטה זו לחולשה גדולה בתחום של אבטחת המידע שלהם ברשת, ומבחינה תאורטית כל פריצה בכל אחד מהחשבונות חושפת פריצה אפשרית גדולה יותר לכל אחד מהחשבונות האחרים ברחבי הרשת. בעיה זו היא  כאמור רצינית מאוד  בשל הגישה של פורצים פוטנציאליים למידע ולחשבונות החשובים לנו ביותר באמצעות פריצה אחת.

 

חלק גדול מן הציבור הבין זאת ולא משתמש באותה סיסמה בעבור כל החשבונות ברשת, וכדי להגן על המידע והחשבונות שלו בצורה מיטבית משתמש בסיסמאות שונות, מסובכות וקשות יחסית לפיצוח.זו אמנם הדרך הטובה ביותר להקשות על פריצות אפשריות אך בשיטה זו קיים קושי רב והוא מעקב נוח אחר הסיסמאות השונות לכל החשבונות. ללא מעקב קשה מאוד לזכור איזו סיסמה נבחרה עבור איזה חשבון. בדיוק בשביל לפתור את הבעיה הזו קיימים פתרונות בתחום, והבולטים שבינהם הם מנהלי סיסמאות חכמים.

 

מהו מנהל סיסמאות?

 

מנהלי סיסמאות הינם תוכנות או כלים ייעודיים המאפשרים למשתמשים ליצור סיסמאות מורכבות במיוחד לחשבונות השונים ברשת ולאחסן אותם תחת מסד נתונים מוצפן. מנהלי הסיסמאות למעשה מונעים אירועי פריצה בתחום אבטחת המידע. מנהלי הסיסמאות נחשבים לאחד מן התחומים החזקים ביותר בנישת תוכנות אבטחת המידע ובטוח שאחד מן היעילים שבו.

 

 

מנהלי סיסמאות מומלצים

 

בשוק קיימים המון תוכנות מבוססות ענן או תוכנות אבטחת מידע אשר מותקנות על המחשב עצמו ומאפשרות יישומים של ניהול סיסמאות. תוכלו לערוך מחקר קצר ברחבי הרשת ולמצוא את מגוון האפשרויות הרב אך אספנו עבורכם שלוש המלצות מרכזיות.

 

KeePass Password Safe

 

הKeePass היא תכונה חינמית בקוד פתוח המאפשרת למשתמשים לאחסן את הסיסמאות שלהם בקלות ותחת אבטחה מקסימאלית ביותר. התוכנה משתמשת בקודי הצפנה צבאיים ומאפשרת למשתמשים להגן על החשבונות שלהם בצורה מיטבית , בטוחה ופשוטה ביותר. חשוב לזכור שהתוכנה הזו היא אחת הבודדות שמציעה אבטחה ברמה כזו גבוהה ומוצעת בחינם לציבור הרחב.

 

1Password

 

שירות מבוסס ענן המציע מגוון רחב של אפשרויות מתקדמות בתחום אבטחת המידע והגנה על סיסמאות. תוכלו לנהל את הסיסמאות שלכם באמצעות מכשירים שונים , לבדוק את החוזק שלהן וכמובן שלעקוב אחרי הסיסמאות ולהשתמש בהן בעת הצורך בקלות. במסגרת השירות מוצע כניסה חכמה באמצעות תוכנת זיהוי פנים (Face Id) שמהווה למעשה עליית שלב מרכזית בתחום של הגנת המידע האישי. השירות מוצע בתשלום עבור האופציות המתקדמות שבו.

Last Pass

 

השירות הזה מציע את אותן פונקציות ויכולות פחות או יותר של שאר המתחרים בשוק אך גם מאפשר גישה בשעת חירום לאנשי משפחה או קרובים אשר אתם מגדירים אותם מראש. תוכלו להשתמש בשירות החינמי שמציע מגוון יכולות בסיסיות או לשדרג את השירות בעלות של כמה דולרים בחודש כדי להשתמש ביישומים מתקדמים יותר ויכולות נרחבות שיכולות להגן על החשבונות שלכם בצורה אופטימלית.

 

לסיכום,

 

שימוש במנהל סיסמאות הוא הכרחי מאוד כדי להגן על החשבונות האישיים שלנו ברחבי הרשת. באמצעות מנהל הסיסמאות נוכל להשתמש בסיסמה חזקה אחת כדי להיכנס למערכת ולהשתמש במגוון אינסופי של סיסמאות חזקות במיוחד לכל חשבון אחר שקיים ומקושר אלינו ברחבי האינטרנט.
תוכנות אבטחת מידע

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5