תשתיות תקשורת ומחשוב: איך תוכלו להכין את העסק לתקשורת המחשוב והטלפוניה?

כיום, ישנם מעט מאד עסקים כיום שמרבית פעילותם אינה מושתתת על תשתיות תקשורת וטלפוניה. האמת היא שניסינו להעלות בדעתנו סוג עסק כזה שאינו מתפקד כולו על בסיס תשתיות התקשורת והטלפוניה שלו, אבל לא הצלחנו. במיוחד, מכיוון שבעידן שבו אנחנו חיים, לתקשורת (הן לתקשורת הטלפונית והן לתקשורת המתבצעת באינטרנט) ישנה חשיבות מרובה בפעילות העסקית השוטפת של העסקים בתחומי הפעילות השונים. עסק מתקשר עם לקוחותיו, עם ספקיו, עם שותפיו העסקיים, וכל זה, מתבצע בזכות תשתיות התקשורת שלו.

 

מה היא חשיבותן של תשתיות תקשורת לעסק?

מאחר ותשתיות המחשוב ותקשורת המחשבים מניחות את הבסיס למערכת מחשוב וטלפוניה של כל עסק וכל העסק, הן כוללות לא מעט רכיבים, השונים זה מזה במהותם ובתפקידם. למשל, הן תתייחסנה לתשתיות הפיזיות של התקשורת בעסק, לרכיבי הרשת, למערכת התוכנות, למחשבים המקומיים ואף לשרת (בין אם הוא פיזי-לוקאלי או שהוא נמצא בענן). ברור, אם כן, כי תכנון מקצועי חכם של תשתיות תקשורת אלו יאפשר לעסק את הגמישות התפעולית שלה הוא נדרש, ובמרבית המקרים, אף יביא לצמצום ניכר בעלויות הרכישה, התפעול והתחזוקה של המחשוב והטלפוניה ההכרחיים כל כך לפעילותו של העסק.

 

מה קורה כאשר תשתיות התקשורת שבעסק אינן מתפקדות בהצלחה?

כלום, לא קורה כלום, ואנחנו מתכוונים לכך במובן הרע של המילה.

עסק המנותק מרשת הטלפוניה שלו, אפילו למספר שעות, אינו יכול, למשל, לספק ללקוחותיו את שירותי מוקד השירות שלהם הם נזקקים, הוא אינו יכול ליצור קשר עם העולם שבחוץ כדי להזמין מוצרים, או, אפילו, לקיים תקשורת בין סניפים שונים או בין מחלקות שונות בעסק. גם קריסתה של רשת המחשוב העסקית היא עניין לא מבוטל, שכן, בצד אי היכולת לשלוח מיילים וכד', אין באפשרות העובדים לגשת למערכות העסקיות (כדוגמת מערכת ה-CRM), ולכן, גם במצב זה, הפעילות העסקית מושבתת לגמרי. למעשה, ישנם לא מעט סרטי אסונות שמתחילים (או ממשיכים כך), כשרשתות התקשורת מושבתות לגמרי.

 

למרות, שלכאורה, התקשורת הנשענת על טכנולוגיות מודרניות הפכה אותנו לחסרי אונים, במידה רבה, בלעדיה, כיום, אין לנו שום דרך לתפקד, במיוחד לא ברמה העסקית, כאשר תשתיות הטלפוניה והמחשוב שלנו אינן במטבן ומתפקדות בדרך הטובה והיעילה ביותר שלהן. משום כך, משום חשיבותן הרבה, יש להקפיד כי כל הטיפול בהן, מתכנונן, דרך פרישתן, ועד לתחזוקתן השוטפת, יבוצע בידי חברה מקצועית, המתמחה בתחום וצברה שנות ניסיון רבות במתן שירותים המותאמים לעסקים. רק הפקדת הטיפול בהן, מא' ועד ת' בידי חברה מקצועית ומנוסה, יבטיח לעסק שלכם (ולכם, כבעליו ומנהליו), את השקט הנפשי והיכולת להתמקד בדבר החשוב יותר מכל - הפעילות העסקית השוטפת שלכם.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5