תקלות נפוצות במדפסות

אחד מבין מוצרי החשמל המבוקשים ביותר וכזה שנמצא בכל משרד ובית הוא המדפסת. כיום, יש מגוון מדפסות, כאשר השוני ביניהן נובע מהטכנולוגיה לפיה הן פועלות. כך למשל, יש מדפסות שפועלות על הזרקת דיו ויש כאלה הפועלות על טכנולוגיית לייזר. מלבד הטכנולוגיות השונות, אפשר למצוא מדפסות שהינן מכשירים משולבים הכוללים גם מכשירים נוספים מלבד המדפסת והם הפקס, מכונת הצילום והסורק. מכיוון שיוצא לנו להשתמש הרבה במדפסת לכל מיני צרכים, חשוב גם שנדע מהן התקלות הנפוצות ביותר שעשויות להתרחש ובמידה ואכן יתרחשו, נוכל לדעת לא לאבד את העשתונות ולהחזיר את המדפסת למצבה התקין. המשיכו בקריאה ותוכלו לדעת מהן התקלות הנפוצות וכיצד אפשר לתקן אותן.

תקלה מס' 1 ופתרון

הדף נתקע במדפסת.
אין ספק שמדובר על תקלה ידועה. במצב כזה, אין מה להיבהל ורצוי לבדוק מה גורם לדף להיתקע. הדבר יכול להיות קשור לשחיקה בגלגלי הגריפה. מלבד זאת, יכול להיות שדפי הנייר שנמצאים במגש הדפים, מונחים באלכסון או שאינם צמודים ועל כן הדפים נתקעים.
על מנת לפתור את התקלה, יש לפתוח את המכסה של המדפסת, להוציא את הטונר ולבדוק איפה הדף נמצא. לאחר מכן, יש למשוך אותו בעדינות כך שלא ייקרע ואז להכניס את הטונר חזרה. יש לסיים את הפעולה עם סגירת מכסה המדפסת ויישור הדפים.

תקלה מס' 2 ופתרון

לחצן ההדלקה לא מפעיל את המדפסת.
על מנת לפתור את  התקלה, יש לנתק את כבל המדפסת ולהכניסו לשקע אחר. אם התקלה לא נפתרה, יש להחליף את הכבל או לנתק את המדפסת מהשקע ולכבות אותה ורק לאחר 2 דקות להכניס את הכבל חזרה לשקע.

תקלה מס' 3 ופתרון

המדפסת פועלת אבל הדפים יוצאים מלוכלכים.
על מנת לפתור את הבעיה, יש להחליף את הטונר באחד חדש. אם הבעיה לא נפתרה, יכול להיות שמדובר על תקלה שקשורה ברכיבים אלקטרוניים שבמדפסת. במצב כזה, העדיפות היא לא להשקיע על תיקון, אלא פשוט לרכוש מדפסת חדשה.

תקלה מס' 4 ופתרון

המדפסת עושה רעש.
על מנת לפתור את הבעיה, יש להחליף את הטונר. אם התקלה עדיין ממשיכה, יש להשתמש בשירות התמיכה במידה והמדפסת עדיין באחריות וזאת משום שיכול להיות מצב בו גלגלי השיניים נשברו.

טיפים לתחזוקה שוטפת למדפסת

-אל תוותרו על ניקיון חיצוני של המדפסת. מדפסות משולבות ובכלל כל מדפסת צוברות המון אבק וזה משבש את פעילותן. על כן, מומלץ אחת לחודש להעביר סמרטוט יבש או מגבון לח על החלקים החיצונים של המדפסת וכמו כן מסביב לפתחים שיש בה. את הפעולה הזאת, בצעו כאשר המדפסת כבויה לחלוטין.

-אל תוותרו על ניקוי של ראש הדיו או הטונר - אם מדובר על מדפסות חדישות, אז יש להן פונקציה בה ניתן להשתמש על מנת לנקות את ראשי הדיו.

את הפונקציה הזאת ניתן למצוא במסך המדפסת תחת הלשונית "תחזוקה". אפשר גם להפעיל אותה על ידי התוכנה של המדפסת שסופקה על ידי היצרן. את הפעולה הזאת, מומלץ לבצע אחת לשבוע.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5