תוספי תוכנה עבור מפתחי ASP Dot Net

ASP Dot Net היא טכנולוגיה מבית מיקרוסופט, המבוססת על קוד פתוח שבאמצעותו ניתן ליצור אפליקציות ואתרי אינטרנט, הכוללים ניתוח של הקלט ויצירת פלט בהתאם לכך. היתרון של פלטפורמה זו הוא שהיא מאפשרת יצירת אתרי אינטרנט דינמיים המבוססים על שפות תכנות שונות.

כדי לעבוד ב ASP Dot Net יש צורך בהתקנת תוכנה בשם Visual Studio. במשך השנים, השתכללה Visual Studio  מאוד והיום היא מאפשרת לבנות אתרים דינאמיים במגוון שפות ובעלי ממשק גרפי מתקדם. יש לזכור שככל שהזמן עובר גם קהל הצרכנים נהיה יותר ויותר מתוחכם והדרישות שלו נהיות תובעניות יותר. Visual Studio מאפשרת למתכנתים לעמוד בקצב ולספק תוצרים ברמה הולכת ועולה אולם יחד עם זאת היא רחוקה מלהיות אידיאלית ולכן, מתכנתים נעזרים בתוספים (Plug Ins) שונים על-מנת למטב את היעילות שלה.

ReSharper הוא התוסף שעושה את ההבדל

על אף הפופולאריות הרבה של Visual Studio והשנים הרבות בהן היא משמשת מתכנתים מכל רחבי העולם, עדיין חסרים בה כמה כלים משמעותיים. על החסרונות האלו מתגברת בהצלחה ה ReSharper, תוסף שהופך את העבודה בוויז'ואל סטודיו לחוויה של ייעול ותכליתיות.

בתור התחלה יש לציין כי Visual studio מתעדכן פעם בכמה שנים וכשכבר יוצא עדכון חדש הדגש הוא בעיקר על תבניות חדשות לפיתוח אפליקציות ולא שיפור ואופטימיזציה של אפשרויות העריכה והתיקון של הקוד עליהן הן מבוססות.
לעומת זאת, הרישרפר מתעדכן כל כמה חודשים ומציע  תוכנה הכוללת עוד ועוד פיצ'רים שהופכים אותו לתוסף המוביל בתחום.

תוכנה שעובדת כראוי, צריכה לחסוך לכם זמן

זמן, כידוע, שווה כסף ולכן, חסכון משמעותי בזמן, מתרגם גם לחסכון כספי. הResharper  מסייע למפתחים להתמודד עם אתגרים שונים וביחס לתוספים אחרים, מקצר משמעותית את זמן כתיבת הקוד ואף מאפשר בדיקה שלו בזמן אמת, מה שמפחית את כמות השגיאות שיש בו בסופו של התהליך. עוד יתרונות בולטים של של הרישפר אל מול תוספי תוכנה אחרים הם היכולת שלו לתקן את הבעיות שהוא מוצא ולא רק לאתר אותן. בנוסף, הוא מציע ניווט קליל המאפשר לאתר את הבעייתיות בקוד בפשטות. הוא מתבסס על אינדקס צבעים המאפשר למתכנתים להבין כשלב ראשון היכן יש בעיה בקוד שכתוב, כשאדום מסמן מיקומים בהם יש שגיאות וכתום מסמן הצעות של התוכנה לשיפור הקוד. כאמור, הניווט בו פשוט ולחיצה על אינדקס הצבעים, תוביל לאותם מקומות בקוד הדורשים התייחסות.

בנוסף, לקראת ביצוע פעילויות קריטיות בקוד, הרישרפר "מקפיץ" חלון אזהרה שמבהיר את ההשלכות של הפעולה שעומדת להתרחש. כמו כן, כאשר מבצעים עריכה במוקד מסוים בקוד והיא תקפה למיקומים אחרים דומים, ניתן להחיל את פקודת העריכה גם על שאר המקומות. אפשרויות העריכה המקיפות מפחיתות שגיאות משמעותית ומוודאות שאף חלק לא נשאר ללא בדיקה, עוד לפני שמריצים את הקוד לבדיקה.

כל התכונות האלו מסייעות לחסוך זמן והרבה ממנו. לא רק זה, הן מאפשרות לכתוב קוד איכותי יותר ומונעות ביצוע טעויות שעלולות לעלות בזמן יקר, עיכובים ותסכול.

למי מתאים ה ReSharper?

הרישרפר נמכר בטווח עלויות משתנה, בהתאם לוותק של השימוש בו. בשל היעילות הבלתי מתפשרת שלו בקיצור תהליכי עבודה, הרישרפר מתאים גם לפרילנסרים ועוסקים זעירים וגם לחברות בכל גודל המעסיקות מתכנתים InHouse. בחישוב כולל, הסכום שמשקיעים בתוכנה מחזיר את עצמו תוך זמן קצר ובסופו של דבר מסייע למתכנתים העצמאיים או השכירים לסיים את כתיבת הקוד במהירות ולהתפנות לעשיית דברים אחרים.

תוכנה, תוכנות מחשב

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5