תוכנות עיצוב לפני הדפסה - מה כדאי?

תהליך העיצוב בעל השפעה רבה על תוצאות ההדפסה. ברגע שבוחרים תוכנות עיצוב ייחודיות עם כלים מתקדמים, ניתן לאחר מכן להדפיס את התוצר באיכות הגבוהה ביותר. כבר בשלב עריכת התמונות או יצירת ההדמיות בתוכנות, ניתן לבחור את הממדים המבוקשים לצורך הדפסה, בין אם מדובר במדפסת לייזר או דיו.

כיום יש גם תוכנות עם כלים המתאימות ליצירת תמונות להדפסה ייעודית דרך מדפסות ניידות, שניתן לשאת לכל מקום ולהשתמש בהן גם ב"תנאי שטח".

לפניכם המלצה על תוכנות שימושיות לצרכי עיצוב ביתיים או משרדיים ומה חשוב לדעת על כל אחת מהן ושימוש יעיל בסביבת העבודה הגרפית:

Adobe Photoshop
תוכנת העריכה הפופולארית עמה תוכלו ללטש היטב תמונות לפני ששולחים להדפסה. התוכנה עוזרת ליצור תמונות באיכות גבוהה יותר תוך שימוש במאפיינים כמו הלבנת שיניים, התאמת צבע, הסרת עיניים אדומות והכל בקלות, הגדלת תמונות, חיתוכים מדויקים, טשטוש פגמים. התוכנה נוחה וידידותית לשימוש כולל ארגון של תמונות וייבוא וייצוא קל. בגרסאות המתקדמות יש שם מברשות ייחודיות שמאפשרות שילוב של מצבים, תצוגה מוקדמת של מברשת, החלקה חכמה של משיחת מכחול. בנוסף, שינוי קנה מידה פשוט, כוונון עבור זום ועוד.

Adobe Photoshop Lightroom
תוכנה ייחודית למערכות ההפעלה Windows וMacOS. ניתן לארגן ולמקסם את העיצוב של תמונות דיגיטליות. ניתן לגשת לתוכנה מכל דפדפן, במחשב או בנייד או בטאבלט ולערוך את התמונות ברזולוציה גבוהה. כמו כן, המערכת מציעה ארגון נוח לתמונות באמצעות מילות מפתח וכן שיתוף פשוט והצגת התמונות. העריכה מאוד אינטואיטיבית ואפשר לשתף את התמונות ולערוך לפני הדפסה.

Adobe illustrator
בניגוד לסברה הרווחת, מי שרוצה להשקיע בטיב ההדפסה יוכל ללמוד תוך כדי תנועה גם את אילוסטרייטור. התוכנה המשתמשת בשיטה הווקטורית. כלומר, התמונות לא מורכבות מפיקסל וכתוצאה מכך, יש אפשרות ליצור אובייקט קטן ולהגדיל אותו מאוד מבלי לפגוע בחדות שלו. לכן, התוכנה כה שימושית לצרכי הדפסה כיוון שאפשר "לשחק" עם האובייקט והאלמנטים השונים ולהגדיל אותם תוך שימת דגש על גוון וחדות מבלי לפגוע באיכות. בגרסאות העדכניות, ניתן למצוא תמיכה בגופנים משתנים המאפשרת שינוי של הגופן מבחינת רוחב ומשקל, שמירת בלוקים מועדפים בספרייה, שינוי קנה מידה וסיבוב אובייקטים והכל בפשטות יחסית ובצורה אינטואיטיבית.

Adobe INDESIGN
התוכנה המאפשרת לעצב ולערוך מסמכים לדפוס, במיוחד ספרים, מגזינים, כרטיסי ביקור, פליירים וקבצי PDF אינטראקטיביים. התוכנה מספקת את הכלים הדרושים למעשה לעיצוב דפים וליצירת פריסות ויזואליות שמתאימות לתבניות של הדפסה, כולל שילוב טקסט ותמונות. הגרסאות העכשוויות כוללות קיצורי דרך מתקדמים, הגדרת תצוגה מקדימה וכיוון הפרופורציות של המסמך, ייצוא מסמך כדפי PDF נפרדים, מיזוג גבולות סביב פסקאות מרובות, הגדרת ושינוי גודל האובייקט, בחירת הגופן המבוקש ויכולת לאתר גופנים דומים ועוד.

אל תשלחו להדפסה תמונות מבלי שאלה עברו עריכה גרפית. גרפיקה מאפשרת למקסם את הפוטנציאל החזותי של כל תמונה וכן ליצור ולעצב איורים וציורים וכל אלמנט אמנותי אחר שתרצו להדפיס. זה יכול להיות הדפסה לצורך פרויקט, חומר שיווקי ואפילו הדפסות לקישוט הבית והפיכת יצירות הילדים לפוסטרים שניתן לתלות בתור מזכרת. בחרו תוכנה אינטואיטיבית לעבודה המציעה חוויית משתמש מתקדמת עם פיצ'רים שונים, שתענה בדיוק על צרכי ההדפסה שלכם. שימו לב שניתן לממשק כל תוכנה גרפית עם סוג המדפסת הביתית ברשותכם ובדקו אופציות שונות גם לשליחת קבצים מעוצבים למדפסות ניידות. בכל מקרה, תמיד אפשר להתמקצע עוד, ללמוד תוכנות חדשות ולשכלל את היכולות העיצוביות שלכם להשגת תוצרים מודפסים מרשימים במיוחד.

 

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5