תוכנות נדרשות לעריכת סרטוני תדמית

כאשר מעוניינים להפיק סרטוני תדמית, יש לקחת בחשבון שהתהליך מלווה בשלבים רבים כמו, ביצוע תחקיר, כתיבה של תסריט, צילומים וכו'. בסיום התהליך, אפשר לראות כיצד הסרטון נראה באמת ובהתאם לנדרש לערוך אותו באולפן. על מנת שיהיה אפשר לבצע את העריכה כמו שצריך, יש להשתמש בשני סוגים של תוכנות שהן:

תוכנת עריכה - היא משמשת עבור עריכה ראשונית של סרטוני התדמית.

תוכנת אפקטים - היא משמשת לשילוב אפקטים בסרטוני התדמית.

באיזה תוכנות עריכה מקובל להשתמש בתעשייה?

כחלק מהתהליך של הפקת סרטוני תדמית, המפיקים ייאלצו להשתמש בעריכה בתוכנות ייעודיות, חלקן חינמיות וחלקן עולות כסף. מרבית חברות ההפקה בארץ משתמשות באחת מבין התוכנות המקצועיות הללו:

Avid Media Composer - התוכנה הזו משמשת בדרך כלל לצורך עריכה של סרטי קולנוע. היא יחסית כבדה ונדרשת חומרה חזקה על מנת להשתמש בה. עלות התוכנה היא גבוהה.

Adobe Premiere Pro - אחת התוכנות הפופולאריות ביותר לעריכת סרטוני תדמית. היא נוחה וידידותית לשימוש. אפשר לשלב אותה עם תוכנות נוספות של Adobe כמו, פוטושופ, After Effects וכו'.

Apple Final Cut Pro - היא אהובה על משתמשי Apple. היא מורכבת לתפעול ונדרש זמן לימוד ארוך יחסית אבל כאשר לומדים להכיר ולעבוד איתה, נהנים מחוויית משתמש ברמה גבוהה. התוכנה יחסית זולה ואפשר לרכוש אותה בעלות חד פעמית שמסתכמת בכמה מאות דולרים בלבד.

Shotcut - תוכנה חינמית שנכתבה בקוד פתוח ותומכת במגוון גדול של פורמטים של סאונד ווידאו. היא מתאימה לכל מערכות ההפעלה. להבדיל מהתוכנות שהוזכרו לעיל, מדובר על תוכנה שהיא בסיסית וניתן באמצעותה ללמוד את היסודות של עריכת הוידאו ולאחר מכן לעבור לתוכנות עריכה מתקדמות יותר כמו Premiere Pro.

טיפים לעריכת סרטוני וידאו

נשתף אתכם בחמישה טיפים מנצחים לעריכת וידאו מקצועית והם:

תרגול ושליטה בתוכנה - מומלץ לתרגל כמה שיותר וזאת על מנת שתוכלו לשפר משמעותית את יכולות העריכה שלכם.

סדר וארגון - יש לארגן את חומרי הגלם בתיקיות וכמו כן לחלק את היררכיית הקליפים בטיימליין בהתאם.

להתייחס לכל קאט - יש לשים לב שאתם לא מפספסים בחיתוך הקאטים. החיתוך צריך להיות מדויק, כך שלא יהיה מצב בו יופיע פריים בודד של מסך שחור. עליכם לחבר את הקאטים בהמשכיות.

לשפר את יכולות העבודה עם סאונד - אין ספק שכאשר משתמשים במוסיקה ואפקטים, ניתן להעביר רגש אצל הצופים. על כן, מומלץ שתהיה דינמיקה נכונה של וידאו וגם אודיו.

להימנע משימוש ביותר מדי אפקטים ומעברונים - הדבר עשוי להשפיע לרעה על חווית הצפייה. יש לשלב אפקטים ומעברונים בסטייל, כך שהם יהיו חלק טבעי מהסרטון.

שורה תחתונה

הפקת סרטוני תדמית יכולה להיעשות בהצלחה באמצעות כל אחת מהתוכנות שהוזכרו לעיל. בחרו את התוכנה שהכי מתאימה לדרישות ולצרכים שלכם. שיהיה בהצלחה!

 
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5