תוכנות מעניינות לפיתוח קוד

עם התפתחות הטכנולוגיה ושפות התכנות השונות, חברות רבות משיקות תוכנות מחשב ייעודיות שעוזרות למפתחים לכתוב את הקוד שהם כותבים בצורה קלה יותר, תוך שילוב אפשרויות תמיכה מתקדמות כמו משלים קוד אוטומטי, בקרת איכות מתקדמת ו"שיפוץ" הקוד על מנת להפוך אותו למהיר יותר, לחסוך בזמן ומשאבים ולקדם פרויקטים בצורה יעילה.

 

שוק תוכנות העזר למפתחי תוכנה צובר תאוצה בשנים האחרונות, וחברות הייטק רבות נעזרות בפתרונות השונים שתוכנות העזר מציעות למפתחים.תוכנות העזר מצליחות במיוחד משום שהן חוסכות זמן יקר למתכנתים וחברות הפיתוח בכתיבת קוד ואף עוזרות באיתור תקלות. זו הסיבה שחברות פיתוח התוכנה משקיעות משאבים רבים בפיתוח תוכנות מתקדמות באופן תמידי וכפועל יוצא יש תחרות גדולה בין התוכנות השונות.ענקיות הטכנלוגייה מנסות לאתר את הפתרון הטוב ביותר עבורן ובוחנות מוצרים חדשים באופן תמידי.

 

בשוק קיימות  אלפי תוכנות עזר למתכנתים שיכולות להקל על עבודת המתכנת בצורה משמעותית, כל אחת מהן נבדלת ביישומים מתקדמים שונים ובפנייה לקהל מתכנתים שונה שמפתח בשפות תכנות שונות(Node.js,React.js,JavaScript,Python,C ועוד..) התוכנות השונות נותנות מענה לבעיות נפוצות ובשנים האחרונות, עם התקדמות טכנולוגיית הבינה המלאכותית, חלק מן חברות התוכנה מפתחות יישומים מתקדמים מאוד שלומדים את התנהגות המתכנת והקוד הנכתב ויודעים להציע הצעות שיפור/ השלמות אוטומטיות  שנועדו להקל בצורה משמעותית על המתכנתים וחברות פתוח התוכנה ולחסוך עבורם זמן ומשאבים רבים.

 

 

אחת מהחברות הבולטות בשוק תוכנות העזר למפתחים היא JetBrains לשעבר (Intellij) אשר עיקר פעילותה ממוקד בפיתוח תוכנות עזר עבור מפתחי תוכנה, מנהלי פרויקטים, וחברות הייטק. החברה נחשבת לחדשנית ופורצת דרך ואף זכתה במספר פרסים נחשבים מאוד בתעשייה. נכון לשנת 2019, לחברה למעלה מ700 עובדים שרובם המוחלט מפתחים ומספר מרכזי פיתוח שונים ברחבי הגלובוס. החברה לא סתם כל כך גדולה, היא מפתחת מוצרי תוכנה בכל השפות ופלטפורמות פיתוח הקוד וענקיות טכנלוגייה משתמשות במוצרייה השונים.
תוכנות פיתוח קוד- סקירה

RESHARPER

 

אחת התוכנות הפופלאריות ביותר של JetBrains היא RESHARPER שמאפשרת למפתחי .NET להפוך את הוויז'ואל סטודיו -Microsoft Visual Studio לסביבת פיתוח(IDE)   הרבה יותר פשוטה וקלה. חלק מהיישומים הפופולריים של התוכנה הם בדיקות  QA (בקרת איכות) בזמן אמת  של הקוד הנכתב ובמידה והתוכנה מזהה תקלות אפשרויות בקוד או הצעות לשיפור היא מתריעה בפני המפתח. אחד החידושים המעניינים בתוכנה הוא העובדה שהתוכנה לא רק מתריעה על תקלות אפשרויות, אלא גם מציעה מאות אפשרויות תיקון שהמפתח יכול לשלב בקוד הנכתב באופן מיידי. יישום שעוזר מאוד למפתחים שמשתמשים בתוכנה הוא הניווט המהיר, המאפשר לנווט בצורה מהירה ופשוט ולמצוא את חלק הקוד המבוקש תוך שניות בודדות. התוכנה מציעה עוד עשרות יישומי עזר וכלים למפתחים ורבים מגדירים אותה ככלי חובה עבור חברות שמתעסקות בסביבת פיתוח NET .

 

Pycharm

 

גם Pycharm היא תוכנה מבית היוצר של  JetBrains ופונה לקהל המפתחים בשפת פייתון(שפה פופולרית מאוד המושתתת על יסודות משפת C ומקצרת את תהליך כתיבת הקוד באמצעות תהליכים ומנגנונים  אוטומטים) בתוכנה תוכלו למצוא ולהיעזר  בכמה יישומים מובילים, כמו המקלדת הממוקדת המאפשרת למפתחים להגביר את היעילות והפרודקטיביות בכתיבת הקוד ולהתרכז בליבת הקוד. בנוסף, התוכנה מספקת כלי השלמת קוד אוטומטי, בדיקות QA בזמן אמת למציאת תקלות בקוד והחלפת חלק הקוד הבעייתי במידת הצורך. Pycharm  משתמשת בבדיקות PEP8 להבטחת איכות הקוד ומוודא שהקוד שאתם כותבים יהיה חף מטעויות ותקלות אפשרויות.  חברות הייטק רבות משתמשות בתוכנה כדי לייעל את תהליך כתיבת הקוד של המוצרים שהן מפתחות, להקל על המפתחים ולבנות סביבת פיתוח ידודותית.

 
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5