ניהול נכון של סטארט אפ – מהמקום המתאים ועד התוכנות הרלוונטיות

כאשר מנהלים סטארט אפ אפשר לחסוך לא מעט כסף בכל הקשור לתשתית הארגונית, למקום בו יהיה הסטארט אפ וכמו כן בכל הקשור לכלים שייעלו את העבודה המשותפת.

בניית תשתית ארגונית

את הסטארט אפ ניתן להתחיל בהתחלה רק עם השותפים שלו ולאחר מכן להעסיק עוד עובדים שיש להם התמקצעות בכל מיני תחומים שיכולים להיות רלוונטיים לנושא הסטארט אפ. כך הסטארט אפ יכול לגדול ולהצליח. מדובר על תהליך שדורש לא מעט סבלנות ובעיקר תהליך שעולה כסף, שיש לגייס בכל מיני דרכים – אם דרך משקיעים ואם דרך פלטפורמות שיווק שונות לגיוס כספים.

תוכנות

מקום לסטארט אפ

במקום לשלם שכירות על משרד ויחד עם זאת לספוג עלויות נוספות של חשמל, ארנונה ומים, ניתן להשכיר חלל עבודה משותף. חללי עבודה כאלה ניתן למצוא בכל רחבי הארץ מדרום ועד צפון. בזכות השימוש בחללי העבודה הללו, אפשר גם להרוויח לא מעט יתרונות בהם, הוזלה משמעותית של מחיר השכירות החודשי שהינו פחות מהשכרת משרד בבניין משרדים, חיסכון בהוצאות השוטפות היות שהן כלולות כבר במחיר החודשי המשולם לחלל העבודה וכמו כן אפשר להנות מכיבוד קל ושתייה חופשית. בנוסף, ניתן לקיים פגישות במקום ואף לבצע שיתופי פעולה עם עסקים אחרים שגם הם נמצאים בחלל העבודה.

תוכנות חשובות

לא משנה מה גודל הסטארט אפ שלכם, יש לעבוד עם תוכנות מתאימות, כך שתוכלו לייעל את העבודה. ישנן תוכנות חינמיות שניתן להשתמש בהן כמו, Spiceworks, Zabbix, Trello ו-ooVoo. ננסה לפרט בקצרה על כל אחת מהתוכנות הנהדרות הללו.

Spiceworks – תוכנה מצוינת באמצעותה ניתן לנהל את תחום ה-IT בצורה מסודרת, מתועדת ונוחה. התוכנה מאפשרת ניטור של הרשת, התראות על תקלות וניהול פניות המשתמש אל צוות ה-IT או אל מי שמוגדר כמטפל בפניות הללו.

Zabbix – מציעה שירות ניטור למחשבים והשרתים שחשובים לכם. בזכות שימוש בתוכנה, ניתן לצור כלי ניטור מותאמים אישית לצורך של כל שרת ושרת. מדובר על תוכנה שכתובה בקוד פתוח, מה שאומר שיש קהילה גדולה של אנשים שכל הזמן דואגים לשפר אותה. מה שכן, שימו לב שהשרת של התוכנה חייב להיות מותקן על עמדה עם מערכת הפעלה מסוג Linux.

Trello – מדובר על לוח אינטראקטיבי המאפשר לכם לנהל פרויקטים בצורה מסודרת ויעילה ביותר. כל משתמש יכול לצור לוח ובו להכניס משימות, תהליכים, פרויקטים וכל דבר רלוונטי שחשוב לעבודתו בסטארט אפ. השימוש בלוח הזה הוא שיתופי לגמרי ומאפשר ניהול של משתמשים, מתן הרשאות ואפילו סנכרון מול האפליקציות של גוגל.

ooVoo – תוכנה המאפשרת לבצע שיחת ועידה מכל מקום לכל מקום שיש בו אינטרנט. למעשה, ניתן לצרף עד 12 משתמשים לשיחה בגרסה החינמית שלה. התוכנה מאפשרת הקלטה, צ'ט, שיתוף מסר, שיתוף מסך, שליחת קבצים ועוד.

 

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5