לימודי אבטחת מידע - מה חשוב שתדעו לפני הרשמה ללימודים?

בשנים האחרונות, תחום לוחמת המידע או לוחמת הסייבר, הוא תחום שנמצא בהתפתחות משמעותית וגדולה. על כן, נדרשים אנשים מקצועיים ומיומנים המכירים אותו כמו שצריך.
לכן, גם ניתן לראות שהמון מוסדות אקדמיים מציעים קורסים המכשירים את הסטודנטים לעבוד בתחום.

למי מתאים התחום?

בגדול, לכל אדם שניחן בסקרנות לחידושים וכמובן לטכנולוגיה, לאוהבי אתגרים, לאלה הרוצים להשתלב בתחום מעניין, חדיש ונדרש שיתפתח עוד יותר עם השנים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, התחום לא מתאים רק לגברים. אפשר לראות גם נשים רבות שמשולבות בתפקידי סייבר במסגרת תפקידים שהן מבצעות באזרחות וכמו כן במסגרות ביטחוניות. לא מדובר על תפקיד שדורש מאמץ פיזי, אבל כן דורש יכולות מחשבה, יכולות ניתוח והסקה וכו'.

קורס אבטחת מידע

ענף הסייבר כולל בתוכו מגוון רחב של היבטים הקשורים ללוחמת סייבר, להגנת סייבר, התקפות Hacking ועוד. את כל אלה לומדים בקורסי אבטחת מידע המוצעים על ידי המוסדות האקדמיים ברחבי הארץ. לימודי אבטחת מידע הם מקיפים ויסודיים ונדרשות יכולות אנליטיות וכמו כן יכולות מקצועיות אחרות. אגב, כאן נציין שבחלק מהקורסים יש צורך בניסיון והיכרות עם מערכות הפעלה ופיתוח תוכנה. מומלץ לקרוא בעיון את תנאי הקבלה לקורס. אם אין לכם ניסיון ובכל זאת תרצו להירשם לקורס אבטחת מידע, אז יהיה עליכם ללמוד לימודי השלמה ולאחר סיומם בהצלחה, תוכלו להירשם לקורס.

קורס אבטחת מידע - לא רק באקדמיה

אם סיימתם בהצלחה את הלימודים בקורס, כאשר תחפשו עבודה בתחום, תוכלו לראות שהעיסוק בתחום הסייבר מתחלק לשניים: התחום הטכני והתחום הניהולי.

אם תרצו לעסוק בתחום הטכני, תדרשו להפגין יכולות מצוינות בסביבת מערכת המידע, הבקרה והשליטה ומנגד, אם תרצו לעסוק בתחום הניהולי, תצטרכו לעבור הכשרה נוספת בנוסף להכשרה הטכנית שיש לכם כבר.

מה נושאי הלימוד בקורס אבטחת מידע?

הנושאים הם מגוונים ואתם תלמדו על האקרים ופריצות, פשעי סייבר, תשתיות לאומיות, המשמעות של לוחמת סייבר, אסטרטגיות הגנה בעולם הסייבר, אבטחת סייבר ועוד. תכנית הלימודים עשויה להשתנות ממוסד אקדמי כזה או אחר. על כן, מומלץ לבדוק את הסילבוס בטרם רישום לקורס.

כמה זה עולה ואיך לבחור מוסד אקדמי מתאים?

יש כל מיני מסלולי לימוד ומגוון מוסדות אקדמיים שמציעים את הלימודים ועל כן טווח המחירים רחב.  בגדול, אפשר לומר שהמחיר הממוצע נע בין 14,000 עד 22,000 שקלים לקורס בהיקף של 500 שעות לימוד. מבחינת בחירת המוסד האקדמי בו תרצו ללמוד את הקורס, מומלץ לבדוק המלצות וכמו כן דירוג וגם מיהם המרצים שמעבירים את הקורס.

שורה תחתונה

תחום הסייבר הוא אחד התחומים המתפתחים ביותר בשנים האחרונות והוא עוד ימשיך להתפתח. אם תבחרו להירשם לקורס, תוכלו לקבל הכשרה במקצוע שהוא גם מאתגר וגם מרתק.
שיהיה לכם בהצלחה!

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5