יתרונות שימוש בתוכנות ענן במשרד

יותר ויותר עסקים עוברים בשנים האחרונות ממערכות מחשב מקומיות אל מערכות מחשב מרוחקות, כלומר מחשוב ענן. לא מדובר באופנה חולפת כי אם בהתקדמות טבעית הודות לפיתוחים טכנולוגיים הן בתחום העיבוד הממוחשב והן בתחום אבטחת המידע.

אם העסק שלכם עדיין לא ביצע מעבר דומה, מומלץ כי גם אתם תשקלו לעשות זאת. אחרי הכל, היתרונות של תוכנות מבוססות ענן הם רבים ומגוונים, החל מהתייעלות בתהליכי עבודה, המשך בחיסכון עצום על נייר ומחסניות דיו זול למדפסת וכלה בצמצום הפגיעה באיכות הסביבה.

חיסכון במגוון עלויות והוצאות

שירותי ענן יכולים להוות חיסכון משמעותי עבור עסק. למשל, במקום לרכוש עותק של תוכנה לכל מחשב במשרד, אפשר להעניק לעובדים הרשאות גישה, כל אחד לפי תחומי אחריותו, למערכת אחת שנמצאת בענן. יתרה מזאת, במקרה שבו עסק מבקש להתרחב, כמעט ולא יהיה לו צורך לרכוש תוכנות נוספות אלא פשוט להרחיב את שירותי הענן הקיימים – ובמקרה שבו אין ברירה אלא להתייעל ולצמצם כוח אדם, לא יישארו תוכנות שנרכשו ועומדות ללא שימוש.

חיסכון משמעותי נוסף טמון באפשרות של כל עובד לגשת לענן מכל מקום ובכל רגע. כך ניתן למשל להימנע מן הצורך לתת לכל בעל תפקיד עותק מודפס של מצגת (ובכך לבזבז הרבה מאוד נייר, דיו למדפסת וחשמל) אלא פשוט לשלוח לו אותה בענן, אבל יותר מזה – אפשר לשכור עובדים שיעבדו מהבית מבלי להגיע למשרד ואפילו להעסיק עובדים ממדינות אחרות.

שיפור התאוששות מתקלות ואסונות

עסקים שנסמכים על מערכות פנים ארגוניות המותקנות על מערכות מחשב מקומיות עלולים לעיתים לסבול מתקלות שעלולות להשפיע על פעילות העסק. כך למשל אם חלילה תפרוץ שריפה במשרד או תתרחש תקלה באחד מן השרתים המאוחסנים בעסק, מידע עסקי חשוב עלול לרדת לטמיון.

לעומת זאת עבודה בענן מייתרת למעשה את הצורך במחשבים מקומיים ויחד איתו מקטינה משמעותית גם את הסיכון שתתרחש תקלה הרסנית כפי שתוארה לעיל. תוכנות הנמצאות במחשוב ענן בדרך כלל נמצאות תחת בקרה ויש להן גיבוי קפדני, אבל בעיקר הן אינן תלויות ברכיבי חומרה פיזיים בעסק עצמו.

מודעות סביבתית

עסקים העוברים לעשות שימוש בתוכנות מחשוב ענן לא רק מסייעים לניהול העסק של עצמם אלא גם לשמירה על כדור הארץ. בעידן בו המודעות לנושאי אקולוגיה ואיכות סביבה גבוהה מאי פעם, מחשוב ענן הוא אפשרות מועדפת על עסקים המבקשים לחסוך בחשמל, באנרגיה ובדפי נייר מודפסים.

סיכום

המעבר לתוכנות מבוססות מחשוב ענן הוא צעד אבולוציוני מתבקש שיש יתרונות רבים בצידו. אם בעסק שלכם עדיין נעשה שימוש בשרתים מקומיים ורכישת מספר רב של תוכנות לשימוש בכל מחשב בנפרד, אתם למעשה צועדים מאחורי המתחרים שלכם. לפיכך, מומלץ כי תשקלו לעבור למחשוב ענן וכך תוכלו לחסוך בהוצאות, לשפר את תהליכי העבודה, להגן על העסק ולשמור על כדור הארץ – הכל בענן אחד.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5