המדריך לבחירת חברת מחשוב מתאימה לעסק שלך

בישראל (שנת 2020) ישנן חברות רבות הספקות שירותי מחשוב, תוכנה ענן וכדומה.

לפני שבוחרים חברת מחשוב לעסק שלכם, עליכם לבחון מספר פרמטרים - פרמטרים אלו יסייעו לכם בבחירת חברת מחשוב שתענה על הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

1 - הגדרת מטרות ויעדים מול החברה

לפני שניגשים לפגישות או יוזמים שיחות עם חברות מחשוב, צריך להגדיר מהם צרכי החברה שלכם, עליכם לבחון את הטכנולוגיות הקיימות בחברה שלכם שלכם ולהבין איזו רמת מומחיות דרושה מחברת המחשוב שלכם מטרה לספק את הצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

בדקו את הטכנולוגיית גם בפן הדורש שיפור. הבינו אם אתם מרוצים מהטכנולוגיה הקיימת או שאתם צריכים מענה חלופי טוב יותר עבורכם והיוועצו עם חברת המחשוב בנושא זה.

בנוסף, האם העובדים שלכם טכנולוגיים או לא? במידה ולא, קחו בחשבון שתצטרכו שעות תמיכה רבות ובמקרה זה חשובה הזמינות של החברה איתם תעבדו

 

2 - הגדרת מטרות ויעדים מול החברה

לכל חברת מחשוב יש סל שירותים שונה ומגוון. בצעו השוואה בין כמה חברות מחשוב. בדקו מה כולל כל שירות באותה חברה, מהי רמת המקצועיות והוותק. את עניין המחיר מומלץ להשאיר לסוף.

בחנו את כל הפרמטרים, רשמו על דף את כל החברות הרלוונטיות ברמת השירות והמוצר שהם מציעים ובצעו את השוואת המחיר בסוף - כאשר אתם לא מוותרים על איכות תמורת מחיר.

קיימת חשיבות רבה לבחירה בחברה אשר ביכולתה לתת שירות מקצועי, אמין, עדיף  וכך נוכל בעל חתימה על הסכם ההתקשרות לקבל את התמונה המלאה.

ללקוחות חשוב מאוד להבין שיש למי לפנות בשעת צרה ולכן מומלץ לבחור בחברה עם מרכז תמיכה העובדה בזמינות גבוהה.


 

3 - אמינות החברה

חברה אמינה תספק לכם הצעת מחיר הוגנת הכולל פירוט רחב ומקיף של מגוון השירותים שהיא מספקת ללקוחותיה. במהלך פגישות הייעוץ הראושנית עם חברת המחשוב שלכם, העלו נקודות חשובות כגון, טכנולוגיות קיימות, תקלות חוזרות, בעיות אבטחה וכדומה.

בחרו בחברה אמינה שתספק לכם את המענה הדרוש וטיפול הולם עד למציאת פתרון.

 

4 - זמינות

 נושא הזמינות הוא בעל חשיבות רבה. תקלות והשבתות גורמות לנזק והפסדים כספיים עצומים ולכן ככל שחברת המחשוב תענה לכם מוקדם יותר, כך תפסידו פחות כסף.

קיימים גם מקרים של וירוס והצפנות שגורים לאובדן חומרים - תחשבו על כמה זה מסוכן לעסק שלכם.

בדיוק בגלל זה אתם רוצים לוודא שאתם מקבלים יחס מהיר וזמינות גבוהה מצד חברת המחשוב שלכם.

 

4 - חוות דעת וביקורות

אחת הדרכים הפשוטות יותר לחפש מידע על חברה מסויימת היא חיפוש החברה באינטרנט - פורמים, בלוגים, גוגל, פייסבוק ועוד.

בנוסף, מומלץ להתייעץ עם חברים, מכרים או קולגות אשר שכרו שירותים אלה בעבר ויוכלים להעיד כי הם מרוצים מהשירות, ממערכות התוכנה שהוטעמו בארגון ומהמחיר ששילמו עבור שירות זה.

חוות דעת אלו עלולים לסייע לכם לבחור את חברת המחשוב המומלצת עבורכם. עוד מומלץ לבחון את מוניטין החברה, הוותק והניסיון בתחום. 

 

לסיכום

בחירת חברת מחשוב טובה, מקצועית ואמינה דורשת בחינה של מספר פרמטרים חשובים.

חשוב להבין שמדובר בהשקעה לטווח ארוך ולכן מומלץ שלא להקל ראש בבדיקה ולהשקיע את הזמן בכדי לבחור את החברה שתתאים לצרכים שלכם בצורה הטובה ביותר.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5