המדריך לבחירת חברת מחשוב מתאימה לעסק שלך

אז הבנתם שאתם צריכים לבחור חברת מחשוב שתגן עליכם ועל העסק שלכם בכל הקשור למערך המחשוב שלכם. בישראל (שנת 2020) ישנן חברות רבות המספקות שירותי מחשוב -
אז איך תבחרו בחברת המחשוב הטובה ביותר עבורכם?

 

בדיוק בשביל זה, הכנו עבורכם מדריך שיסייע לכם לבחור חברת מחשוב מומלצת. לפני שנבחר את חברת המחשוב הבאה שלנו, ישנם מספר פרמטרים שאנחנו צריכים לבחון:

 

הגדרת מטרות ויעדים

לפני שנתחיל בסבב שיחות ופגישות עם חברות מחשוב, עלינו לחשוב מהם צרכי החברה שלנו - מהם הטכנולוגיות בהם החברה משתמשת, מהם הצרכים שלנו ולהבין מהי רמת המומחיות הדרושה מחברת המחשוב שנבחר. ננסה להבין אילו טכנולוגיות דורשות שיפור, אילו טכנולוגיות זקוקות למענה חלופי טוב יותר ומאילו טכנולוגיות אנחנו מרוצים. בנוסף, חשוב להבין האם לעובדים שלנו יש ידע טכנולוגי מסויים. במידה ואין, ניקח בחשבון שייתכן ויהיה צורך בשעות תמיכה נוספות מצד החברה. רשמו לפניכם את כל הפרטים הללו והתייעצו עם חברות המחשוב איתם תרצו להתחיל בתהליך העבודה.

 

מקצועיות החברה

איך ניתן למדוד את מקצועיות החברה איתה נעבוד מבלי להבין לעומק בנושא המחשוב? ישנם כמה דרכים:

  • המלצות - המלצות מחבר או בעל עסק שכן עלולים לסייע לנו בבחירה.
  • מאגרי מידע - הכנסו לאתר החברה, קראו את המאמרים המופיעים בבלוג ונסו להבין את רמת הידע שלהם.
  • לקוחות החברה - הלקוחות של החברה יכולים להעיד רבות על איכות החברה. האם הלקוחות של החברה הם לקוחות גדולים ומוכרים? מומלץ לבקש רשימת ממליצים מהחברה והתקשרו על מנת לשמוע חוות דעת מהלקוחות עצמם.
  • טכנולוגיות - בדקו באילו טכנולוגיות עובדת החברה, קראו אודות הטכנולוגיה ונסו להבין האם מדובר בטכנולוגיה חדישה או שמא מדובר בטכנולוגיה ישנה. הטכנולוגיה יכולה להעיד על רמת ההתפתחות וההתקדמות של החברה.

 

אמינות החברה

חברה אמינה תספק לכם פירוט רחב ומקיף של מגוון השירותים שהיא מספקת ללקוחותיה ותתן לכם הצעת מחיר הוגנת. במהלך פגישות הייעוץ הראשונית עם חברות מחשוב, העלו נקודות חשובות כגון, טכנולוגיות קיימות, תקלות חוזרות, בעיות אבטחה וכדומה. בדקו איזו חברה מספקת לכם את המענה המקיף ביותר ותחתרו להבין כיצד החברה מתמודדת עם תקלות ודרכי הפתרון שלהם.

 

זמינות החברה

זמינות החברה אליכם היא אחד הפרמטרים החשובים ביותר. אם מערך המחשוב שלכם יושבת לזמן רב אתם מפסידים כסף. זמינות החברה חייבת להיות מיידית ולכן חלק מהשירותים שהחברה מציעה צריכים לכלול זמינות מיידית ללקוחותיה. כחלק מבדיקת הזמינות חשוב שתשימו לב לפרטים הבאים:

  • בדקו האם קיים מוקד טלפוני זמין ומהם זמני הפעילות של המוקד.
  • האם יש לכם איש קשר ישיר איתו תוכלו לדבר בזמני תקלות. מומלץ לבקש אפילו מספר נייד אישי או כזה שזמין עבורכם גם בשעות לא שגרתיות.
  • בדקו מהו זמן הטיפול המקובל מצד החברה לטיפול בבעיות. האם הטיפול הוא מיידי או שמשך הטיפול עלול לקחת מספר ימים.

 

שימו לב

בחירת חברת מחשוב מומלצת, מקצועית ואמינה דורשת בחינה של מספר פרמטרים חשובים. מומלץ להתכונן למערכת יחסים לטווח הארוך ולכן כדאי לשקול את כל הפרמטרים שצויינו על מנת להימנע מהחלפת חברת מחשוב לעיתים תכופות. זה עלול לפגוע בתפקוד העסק שלכם לטווח הרחוק.

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5