דפוס דיגיטלי - התפתחות היסטורית, מצב עדכני ולאן העתיד לוקח

הדפסה דיגיטלית היא אחת משיטות הדפוס המתקדמות ביותר והיא פותחה ושוכללה במהלך העשורים האחרונים. השימוש בשיטת ההדפסה הדיגיטלית החל בשנת 1993 והוא התאפשר הודות להתפתחות עולם המחשוב אשר החל לצבור תאוצה בתחילת שנות ה-90 של המאה החולפת.

מכונות דפוס דיגיטליות הן למעשה הגדרה רחבה למכונות דפוס העושות שימוש בשיטת ההדפסה הדיגיטלית, כאשר קיים הבדל מבוהק בין מכונות דפוס דיגיטליות מקצועיות המוחזקות על ידי מכון הדפסות בבאר שבע או בכל עיר אחרת לבין מדפסות דיגיטלית ביתיות המשמשות אותנו לצרכי הדפסה ביתיים. בשני המקרים, שיטת ההדפסה הדיגיטלית מבוססת על אינפורמציה דיגיטלית אותה מקבלת מכונת הדפוס ישירות מהמחשב ולמעשה מדפיסה את האינפורמציה AS IS על גבי נייר המדפסת. במכונות הדפוס הדיגיטליות השונות קיים גליל שתפקידו למגנט את צבע ההדפסה (בהתאם לצבע המופיע בקובץ המחשב) לנייר המדפסת. שיטת ההדפסה הדיגיטלית השתכללה רבות לאורך השנים ולצד פיתוח רכיבי המדפסת הדיגיטלית פותחו גם תוכנות מחשב וגרפיקה ייעודיות המאפשרות שימוש יעיל יותר בשיטת ההדפסה הדיגיטלית.

דפוס דיגיטלי - ההווה והעתיד

השימוש ההולך וגובר בשיטת ההדפסה הדיגיטלית הוביל למהפכה של ממש בעולם הדפוס המסורתי, וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים לשיטת ההדפסה הדיגיטלית כגון: אפשרות לשליחת קבצים להדפסה מכל מחשב ואף מהטלפון הנייד החכם, אפשרות להדפסה איכותית ברמה גבוהה גם כאשר מדובר בכמויות מעטות ואפילו בעותק הדפסה יחיד, אפשרות להדפסה על גבי מגוון רחב של חומרי גלם, ניצול מקסימאלי של הדף המודפס, חיסכון משמעותי בזמן בהשוואה לשיטות דפוס מסורתיות יותר ויתרונות נוספים אשר הפכו את המדפסת הדיגיטלית למוצר חיוני בכל בית.

כיום, מכונות הדפוס הדיגיטליות הביתיות משמשות בעיקר לצרכי הדפסת תמונות אותן אנו מצלמים בטלפון הנייד, כאשר ברוב המכונות המודרניות קיימת אפשרות לקבלת הקובץ הנדרש להדפסה ישירות מהנייד ואף ישירות מדפי אינטרנט שונים, לרבות, דפי אינטרנט, האינסטגרם או הפייסבוק.

מנגד, מכונות דפוס דיגיטליות המוחזקות על ידי מכוני הדפסה העוסקים ומתמחים בשיטת ההדפסה הדיגיטלית, הן מכונות המאפשרות הדפסה דיגיטלית בגדלי נייר שונים, החל מהדפסת עלונים בגודל A5  ועד להדפסות ענק של שלטי חוצות, פוסטרים וכדומה. כמו כן, מכונות ההדפסה הדיגיטליות המקצועיות משמשות לצרכי הדפסה דיגיטלית על גבי חומרי גלם שונים, לרבות, מדבקות, כוסות חד פעמיות, מוצרי טקסטיל שונים, זכוכית, פלסטיק וכדומה. כבר היום, ניתן לבצע הדפסות דיגיטליות על גבי אלמנטים דירתיים שונים כגון: הדפסות דיגיטליות על גבי דלתות הזזה המיוצרות מזכוכית מחוסמת וכדומה.

לסיכום, הפיתוחים הבלתי פוסקים של שיטת ההדפסה הדיגיטלית במהלך השנים האחרונות, תרמה רבות להתפתחותה של תעשיית הדפוס בעיקר בכל הנוגע להדפסת תמונות אותן אנו מצלמים מהטלפון הנייד על גבי קנבאסים וחומרי גלם נוספים, ולהזכירכם אנו מצויים רק בתחילתו של העידן הדיגיטלי...

 

 

 

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5