בחירה נכונה של תוכנות המתאימות לסביבת הפיתוח של המתכנת

בשעה טובה החלטתם להקים סטארט-אפ חדש כדי לפתח תוכנות או אפליקציות, ועל מנת לפתח מוצר חדש בעל ביקוש רב. כדי להגשים את החלום עליכם לגייס כוח אדם מקצועי ורלוונטי למיזם, וכמובן עליכם לשכור משרד במיקום מרכזי ולרכוש תכונות ייעודיות המתאימות לסביבת הפיתוח של צוות המתכנתים שגייסתם לעבודה. כדי לרכוש את כל התוכנות המתאימות והנדרשות לסביבת הפיתוח בעסק שלכם, מומלץ להכין רשימה מפורטת ולפנות לחברה מקצועית ומובילה המתמחה בשיווק ובמכירת תוכנות לעסקים, לרבות תוכנות המתאימות לסביבת הפיתוח של מתכנתים.

תוכנות ייעודיות לפיתוח תוכנה

כאשר מקימים משרד חדש יש לרכוש ציוד מחשבים בהתאם למספר העובדים ולסגנון העבודה במקום. הקמת חברת סטארט-אפ מחייבת השקעה נוספת מעבר לעלויות הרגילות של הקמת משרד ורכישת מחשבים, ציוד תקשורת, מערכת CRM, מערכות הפעלה ואופיס. לסביבת הפיתוח של מתכנתים צריך לבחור תוכנות מתאימות בהתאם לקוד ולמוצר אותו מפתחים.

חשוב לזכור כי תהליך הפיתוח בחברה הוא המפתח להצלחתה, לכן כדאי להתייעץ עם אנשי תוכנה מנוסים כדי להגדיר מהם יעדי התכנה או המיזם לשמו החברה הוקמה, וכדי לאפיין בדיוק את תוכנות ואמצעי הפיתוח הנדרשים לצוות המפתחים והמתכנתים. כדאי לדעת כי בתהליך הפיתוח של תוכנה ישנם שלבים שונים, מעבר לכתיבת שורות הקוד, יש לפתח ממשק ידידותי למשתמש, לדאוג לעיצוב נכון של האפליקציה או התוכנה, וכמובן שיש לבצע בדיקות קפדניות כדי להבטיח מוצר מושלם ללקוחות הסופיים.

אפיון נכון של התוכנה וצורכי החברה

כדי להגדיר מראש אילו תוכנות נדרשות לסביבת הפיתוח בחברה, כדאי להקים צוות הכולל הנדסאי תוכנה בעלי ניסיון בפיתוח. הצוות המנוסה יכין רשימה של תוכנות ייעודיות הנדרשות עבורו למשימות השונות, את התוכנות אפשר להזמין מחברה מקצועית המשווקת את כל התוכנות תחת קורת גג אחת, כך אין צורך לבזבז זמן בחיפוש אחרי משווקים, לעבוד מול מספר חברות וספקים, וניתן גם לקבל ייעוץ כדי לקבל החלטות נכונות ולהוזיל עלויות.

כדאי לדעת כי במסלול לימודי הנדסאי תוכנה הסטודנטים לומדים כיצד לאפיין את הצרכים שלהם לצורך תכנון והקמת סביבת פיתוח בעסק, לכן כדאי לבדוק מי בצוות הפיתוח בעל ניסיון באפיון סביבת הפיתוח כדי להכין רשימה של תוכנות לצוות.

לאחר אפיון הצרכים של צוות הפיתוח בחברה, קל יותר להזמין את התוכנות. במקרים רבים, לסביבת הפיתוח של מתכנת יש לדאוג לתכונות הבאות:

  • מערכות הפעלה – Windows, OS, LINUX
  • תוכנות בדיקה QA
  • תוכנות גרפיקה מבית אדובי – ADOBE
  • תוכנות לעיצוב ממשק משתמש
  • תוכנות לסביבות פיתוח משולבות כגון Visual Studio, Eclipse, Net Beans, Xcode, Dev C++  
  • תוכנות לעבודת צוות פיתוח כמו TeamViewer, ZZZ Projects.
  • פלטפורמות פיתוח כמו Microsoft Net framework

יש עוד מגוון תוכנות הנדרשות כיום לסביבת פיתוח מודרנית ומתקדמת, לכן חשוב לאפיין את סביבת העבודה, ובהתאם לצורך כדאי לפנות לייעוץ מקצועי כדי לרכוש את כל התוכנות מהמשווק המורשה.

מספר מדרגים:48 דירוג ממוצע:0.2