איך לבחור מחשב נייד?

מחשב נייד הוא ציוד בסיסי שיש כמעט לכל אדם בביתו. בדרך זו פועלים בנושאים פרטיים שונים כמו ביצוע הזמנות באתרי האינטרנט, כניסה לחשבון הבנק ולמידע הקשור לכרטיסי האשראי, גלישה באתרי אינטרנט וברשתות החברתיות ועוד. אצל רבים מחשב נייד הוא גם כלי עבודה והם משתמשים בו במשרד וגם בבית באופן שוטף ויום יומי. כאשר מעוניינים לרכוש מחשב נייד חשוב בשלב ראשון לאפיין את הצרכים ובהתאם לכך למצוא את הדגם המתאים. קיים הבדל תהומי בין מחשב נייד רגיל שמשתמשים בו בעיקר לנושאים כמו גלישה ברשתות החברתיות, עיסוק במיילים או רכישה באינטרנט לבין מחשב נייד שמותקנות עליו תוכנות כבדות הקשורות לתחום העיסוק של החברה.

האפיון של הצרכים מציף את הצורך תוך מבט קדימה על הדרישה בעוד כמה חודשים או בעוד שנה כדי שתדירות ההחלפה לא תהיה גבוהה ללא צורך. אחד המחשבים הניידים במומלצים ביותר לאחרונה הוא מחשב נייד דל i7 וזאת לאור הסגולות המיוחדות שלו. הדרך הנכונה ביותר היא להתייעץ עם איש מקצוע אשר בקיא בתחום זה. בהתאם לאפיון צרכי הלקוח הוא יציע לו את המחשב הנכון ביותר, הכולל גם חשיבה קדימה.

חיפוש אחר מחשב נייד מתאים

לדוגמה, הוא יכול להציע מחשב נייד מדגם זה -

מחשב נייד דל Dell Laptop Latitude 5410 14" FHD i7-10610U, 16GB, 512GB SSD, 4G LTE, Intel UHD 620

מק"ט DLAT5410-12123

מסך: "14 FHD+ 1920X1080 Anti-Glare

מעבד: 10th Generation Intel Core i7-10610U

זיכרון: 16GB, 3200 MHz, DDR4 Non-ECC

דיסק קשיח: 512GB M.2 PCIe NVMe Class 35 2230 Solid State Drive

כרטיס מסך: Intel UHD Graphics 620

מערכת הפעלה: Windows 10 Pro

קישוריות: Wi-Fi + LTE

אחריות: 3 שנות אחריות

אם יש צורך בנפח גדול יותר של הזיכרון  מסך רחב יותר, הוא יתאים זאת לרצונו של הלקוח.

בדיקת אופציות לרכישת מחשב נייד

ההחלטה לגבי רכישת מחשב חדש היא מקיפה ומעמיקה ואין מדובר בקנייה מהירה. הלקוח בודק הרבה מאד דגמים, מקבל המלצות מחברים, קרובי משפחה ומאנשי המקצוע. בסופו של דבר הוא בוחר את המחשב שישרת אותו להערכתו באופן המיטבי, שיש בו את כל האיכויות הדרושות לו כך שהמחשב יעבוד באופן חלק ולא ייתקע בכל כמה שעות עקב סיבה או אחרת.

נתונים חשובים נוספים הם זמן האספקה וכמובן העלויות. לכן לאחר קבלת ההחלטה על הדגם המועדף חשוב לבצע השוואות מחירים באתרים השונים.

אחסון נתונים במחשב

אחד הנושאים המהותיים ביותר בתחום המחשוב הוא גיבוי הנתונים. לכן אחד הנושאים הראשונים שהלקוח בודק עם היועץ הוא אופן הגיבוי, קישור לאחסון על ענן, שימוש בדרך המוצלחת והמתאימה ביותר, כדי שהנתונים יישמרו כל הזמן ולמשתמש לא יהיה כל חשש שהוא יאבד נתונים.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5