תוספים מעניינים לאקסל

אקסל היא אחת מן תוכנות המחשב הנפוצות ביותר בשוק במגזר הפרטי והעסקי , בשל העובדה שהיא מאפשרת למשתמשיה לעשות המון פעולות פשוטות ומורכבות כאחד. תוכנת אקסל משמשת תלמידי ביה"ס מצד אחד אשר רוצים לבצע חישובים ולבנות טבלאות יחסית בסיסיות ומן העבר השני חברות פיננסים ותאגידים גדולים אשר חפצים לבצע ניתוח כולל של מידע נרחב ולהציג מגמות , תזרימי מזומנים וטבלאות רווח/הפסד. אקסל במקור היא תוכנה אחת מבין שלל תוכנות אופיס שמציעה מיקרוסופט, לצד פאוורפוינט(תוכנה להכנת מצגות),וורד( תוכנת גליון כתיבה) ואאוטלוק(תוכנה לניהול , שליחה וקבלת אימיילים).

 

מה ניתן לעשות עם אקסל?

 

אקסל היא מערכת מדהימה שניתן לעשות איתה כמעט כל חישוב מורכב שניתן לחשוב עליו. ישנם בשוק המון קורסים מתקדמים לאקסל שמכשירים את הסטודנטים להעמיק בתוכנה ונותנים להם כלים מתקדמים ביותר אשר מאפשרים להם לבצע ניתוחים סטטיסטים מורכבים באמצעות האקסל. בשימוש היום יומי ובמשקי בית רבים, התוכנה משמשת לחישוב הוצאות והכנסות של משק הבית וניהול מעקב מתמיד אחר התקציב החודשי, חריגות וכו'. בעולם העסקי השימושים של התוכנה אינסופיים ומאפשרים פעולות שלא ניתן לעשות כמעט בשום תוכנה אחרת. ניתן למצוא מיליוני סרטונים ומדריכים ברחבי הרשת שמלמדים באופן חינמי את האפשרויות הרבות והמדהימות של האקסל.

 

 

תוספים מעניינים לאקסל

 

מעבר לאפשרויות הבסיסיות שהתוכנה מציעה, ניתן למצוא מגוון נרחב של תוספים (AddOns) המאפשרים לבצע פעולות מורכבות אף יותר, להתממשק עם מערכות צד שלישי ונותנים למשתמשי הקצה יכולת נרחבת מאוד ואפשרויות מורכבות:

 

ASAP Utilities

 

תוסף זה בעצם מפשט את התוכנה ומאפשר שימוש מתקדם מאוד באמצעות כמה לחיצות כפתור. התוסף למעשה מוסיף באופן מובנה תפריט שממנו ניתן לבצע פעולות מורכבות מאוד וחישובים מסובכים באמצעות לחיצות עכבר בלבד וללא צורך בכתיבה של פעולות או ביצוע ידני שלהן. התוסף יכול לחסוך למשתמשיו זמן רב ולאפשר למשתמשים שלא בקיאים במערכת ליצור פעולות מורכבות בפשטות, קלות ובנוחות. התוסף זמין תחת שני הסכמי משתמש עיקריים, הראשון מיועד לסטודנטים והשני עבור הקהל הרחב.

 

Analysis ToolPak

 

תוסף זה פותח על ידי מיקרוסופט עצמה ומאפשר למשתמשי הקצה לבצע ניתוחים סטטיסטיים והנדסים מורכבים באמצעות האקסל. כעיקרון, התוסף משתמש בנתונים ברמת המאקרו הסטטיסטית ולאחר מכן מבצע חישובים מתאימים לצורך הצגה של התוצאות המתקבלות בטבלאות פלט מסודרות. התוסף הזה ותיק מאוד ופופולארי ביותר בקהילת המהנדסים אך גם במגזרים וקהלים אחרים כמובן. תוסף זה הוא אחד התוספים הפופלארים ביותר לא רק בקרב קהילת משתמשי האקסל, אלא גם מוביל בטבלאות רבות של כלל התוספים השונים לתוכנות אופיס.

 

Duplicate Finder & Deleter

 

תוסף זה מאפשר לבצע פעולה פשוטה אך חיונית מאוד, והיא למצוא שורות או טורים המכילים עמודות בעלות תוכן זהה. לא רק שנוכל למצוא את אותן עמודות באמצעות הוסף, אלא גם נוכל כמובן למחוק את אותן העמודות באמצעות כמה לחיצות עכבר פשוטות. ללא ספק אחד התוספים החיוניים ביותר אך גם הפשוטים ביותר הנוגעים לתוכנה.

 

לסיכום,

 

אקסל היא ללא ספק תוכנה עוצמתית ומדהימה שמלווה תעשיות רבות ואפילו ארגונים ממשלתיים לאורך שנים ביעילות ואמינות רבה. מעבר ליכולות הבסיסיות שמאפשרות לכל משתמש פשוט להנות מן הפונקציות של התוכנה, ניתן לבצע המון חישובים מורכבים באמצעותה. ישנן יכולות מובנות ולמעשה אין גבול לאפשרויות שתוכלו ליצור באמצעות האקסל, אך ישנם המון תוספים בשוק שמאפשרים עבודה יעילה , נוחה וקלה הרבה יותר ושווה לעשות סקר שוק ולמצוא תוספים יעילים שיקלו עליכם את העבודה. האקסל קיבעה את מעמדה כאחת מן תוכנות מיקרוסופט המוצלחות ביותר, ובטח כאחת מן תוכנות האופיס היעילות והנוחות בשוק.

מספר מדרגים:4 דירוג ממוצע:4