תוכנות אופיס וכל מה שאתם צריכים לדעת עליהן

מהן תוכנות אופיס? הכוונה היא לקיצור: Microsoft office ולתוכנות שהחבילה הזו כוללת כגון: PowerPoint, Word, Excel ועוד תוכנות שימושיות. החבילה עצמה נקראת office (=משרד) אך השימוש בתוכנות אלו הוא יומיומי ואינו מוגבל רק למשרדים.

כך למשל, סטודנטים רבים משתמשים בתוכנות אלו, שכירים ועצמאים רבים משתמשים בהן ועוד. בעידן שלנו, חבילת התוכנות הזו זכתה במונופול בתחום שלה מכיוון שהייתה הראשונה לספק תוכנות בתחום זה וכך נכנסה עמוק לתודעה הדיגיטלית ומשם חברת מייקרוסופט המשיכה לפתח אותן ללא הרף.

כיום, הסיכוי שתתקבלו לעבודה שבה אין שימוש בתוכנות אופיס הולך ופוחת, בעקבות תהליך אוטומטיזציה שנעשה להרבה עבודות פיזיות, ולכן מומלץ מאוד לדעת לשלוט בתוכנות אופיס לפחות ברמה הבסיסית אשר תאפשר לכם לבצע את עבודתכם ללא רבב.

מה עושים אם נשארתם מאחור?

 

ראשית, אתם לא לבד! אנשים רבים בעולם לא שמו לב כלל שנכנסנו לעידן הדיגיטלי והשליטה במחשב היא הכרחית על מנת להמשיך להיות מעודכנים.

ישנם מספר דרכים לעשות זאת:

  • התוכנות הללו נועדו להיות מאוד נגישות כך שרק מלפתוח אותן אתם יכולים להבין כמה מהשימושים הכי בסיסיים שלהן ובכך לא ליצור פער מאוד עמוק בידע שלכם.

  • ישנם המון קורסים אשר מועברים על ידי חברות שונות ובהן ניתן ללמוד את השימוש בתוכנות האלו ברמות שונות.

  • במידה ואתם כבר עובדים במקום הדורש את השימוש בתוכנות האלו באופן שוטף וברמות יותר גבוהות, אתם יכולים לנסות ולבקש מהבוס שלכם שיארגן הדרכת עובדים בארגון שלכם.  זהו דבר נפוץ יותר ויותר לבקש מהבוס שלכם, כיום ארגונים רבים שולחים את העובדים שלהם להדרכות והשתלמויות בנושאים שונים על מנת להשאיר את העובדים מעודכנים בנושאים הרלוונטיים לארגון.  מעבר לכך, מנהלים רבים יודעים שביצוע הדרכה לעובדים שלהם יתרום רבות הן לתחושת המימוש העצמי של העובדים והן לפרודוקטיביות של הארגון שלהם.

  • בנוסף לכל האופציות שניתנו לעיל, אתם יכולים להיכנס לאתר הראשי של חברת Microsoft ולהגיע אל הדרכות בנושא Microsoft office ללא בעיה.

תוכנות אופיס

שימושים בסייסים של אופיס

כפי שציינו, לתוכנות הנ"ל ישנם שימושים רבים בחיי היומיום וגם בעבודות השונות. אם נסתכל על תוכנת word למשל, השימוש הבסיסי שלה הוא כתיבת מסמכים רבי מלל. שימוש זה נדרש בעיקר עבור סטודנטים ובעבודות בהן העובדים נדרשים לכתוב המון כמו: כותבי תסריטים, כותבי חדשות, כותבי בלוגים ועוד עבודות רבות בהן כתיבה היא העיסוק העיקרי.

לעומת זאת, תוכנת PowerPoint נועדה כדי לאפשר לנו ליצור מצגות בנוחות ובשאיפה בלי מלל רב מדי ( תלוי ברמת היכולות שלכם להעביר מצגות). שימוש זה נדרש גם הוא בקרב סטודנטים ובעיקר אצל אנשים אשר מעבירים הרצאות, שיעורים (מורים וכדומה), אנשי עסקים ויזמים אשר נדרשים להעביר הרבה פעמים מצגות של המוצרים שלהם.

תוכנת excel נועדה על מנת לאפשר לארגונים ולאנשים פרטיים ליצור טבלאות ומסדי נתונים בצורה נוחה וזריזה. תוכנת outlook נועדה עבור כל אדם, וכיום בשימוש עיקרי עבור חברות, אשר חפץ ביצירת מייל ייחודי עבורו.

לסיכום

הצגנו בפניכם צוהר קטן מאוד אל עולם תוכנות האופיס בתקווה שהשארנו לכם טעם של עוד. כפי שציינו רבות, השליטה בתוכנות אלה הכרחית כיום ביותר ויותר עבודות בשוק ולכן רצוי מאוד שתצמצמו פערים בשימוש בהן במידה ויש לכם כאלו.

מספר מדרגים:96 דירוג ממוצע:4.7