איך לשמור על המחשב מנפילות מתח

החשמל בביתנו מאפשר לנו להפעיל מכשירי חשמל רבים ולשפר את איכות חיינו. אנו מקבלים אותו כמובן מאליו ורובנו איננו יודעים הרבה על החשמל. אחד הדברים שלא כולנו מודעים אליו הוא נושא נפילות המתח והנזק שהן גורמות. ולא רק נפילות מתח, כל אי סדירות בזרימת החשמל, כמו נחשולי מתח (עליות מתח) עלול לגרום נזק למוצרי החשמל, בעיקר אלו העדינים כמו המחשבים הכוללים ספקי כוח והרבה מאוד רכיבים אלקטרונים עדינים.

 

נפילות המתח ונחשולי המתח עלולים לגרום נזק משמעותי למחשבים בבית או בעסק. הנזק יכול להיות בכל אחד מהרכיבים של המחשב, מספק כוח ועד כרטיס זיכרון, או כולם יחדיו. אם יש לכם מזל זהו עשוי להיות נזק ברכיב אחד ואז החלפתו תפתור את הבעיה, אך במקרים רבים אותו הרכיב הוא דווקא לוח האם או ספק כוח, מה שמשבית לכם את המחשב. לצד הנזק הטכני חשוב לציין שבמקרים רבים זה מלווה באבדן מידע חשוב, החל מעבודת הסמנריון שלכם ועד לנתונים חשובים של העסק.

 

כולנו יודעים שפגיעות של ברקים בשנאי חברת החשמל יכולים לגרום לנחשולי מתח, אך האמת שישנן סיבות נוספות, חלקן קשורות לכוחות הטבע ואחרות הן תוצאה של שימוש במכשירים שונים. נפילות מתח עלולות גם להימשך שבריר שנייה מבלי שתהיו מודעים אליהן אך בשבריר שנייה זה הן עלולות לגרום נזק לספקי כוח והרכיבים השונים של המחשב.

 

אם ניקח בחשבון את עלותם היקרה של המחשבים, את חשיבות המידע והשימוש במחשב ומהצד השני את השכיחות של הבעיות ברשת החשמל, נבין שישנו צורך בפתרון אשר ישמור על המחשב שלנו. אז מה בעצם אפשר לעשות? הפתרון הטוב ביותר הוא שימוש במערכת אל פסק. ישנן מערכות אל פסק שונות, לא ניכנס לעומק ההבדלים ביניהן, אשר מעניקות פתרון לשתי בעיות מרכזיות: הפסקות חשמל ושינוי מתח. מערכות האל פסק כוללות סוללה מובנית לצורך גיבוי במקרה של הפסקת חשמל. והרכיב השני הוא מייצב מתח המבטיח אספקת חשמל שוטפת וסדירה למחשב שלכם, גם כאשר ישנם שינויי מתח ברשת החשמל הביתית.

 

שימוש במערכת אל פסק הוא דבר הכרחי, גם בבית וגם בעסק. במידה ומדובר בעסק בעל מספר מחשבים יש לחפש פתרון הולם. אתם מזומנים לפנות ל AnyWare, שם תוכלו לקבל ייעוץ ומידע לגבי חומרה ופתרונות מחשוב.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5