תוכנה לבדיקה ומדידה לספק כוח

ספק כוח הוא רכיב אלקטרוני הנחוץ בכל מכשיר חשמלי, תפקידו לקחת חשמל מרשת AC ולספק מתח DC (זרם ישר). הספק מסייע גם לאבחון ולבדיקת מכשירים חשמליים שונים כדי לקבל אינדיקציה. יש מבחר עצום של ספקי כוח, ביניהם ספקים מעבדתיים וברי תכנות, יש ספקים קטנים וגדולים עם או בלי מארז, ויש גם דגמים ייעודיים עם שלוש יציאות.

ספקי כוח מעבדתיים משמשים למגוון אפליקציות, הם מיועדים גם לפיתוח ומחקר. הספק המעבדתי כולל ממשק נוח למשתמש באמצעותו ניתן לשנות פרמטרים שונים, לרבות מתח יציאה. הספק המעבדתי מגיע עם מסך תצוגה המציע את נתוני המתח והזרם החשמלי.

כדי לשלוט בספק כוח ועל מנת לבצע בדיקות ומדידות שונות, בהתאם לצורך, יש להתקין תוכנה לבדיקת ולמדידת ספקי כוח. אחת התוכנות הפופולריות והמומלצות ביותר לטכנאי, לאנשי פיתוח ולמשתמשים רבים אחרים, נקראת EasySoft. התוכנה המתקדמת פותחה על ידי חברת ELEKTRO AUTOMATIC, התוכנה מתאימה למערכת הפעלה מסוג WINDOWS, קל להתקין אותה והיא נוחה לתפעול. התוכנה מתאימה גם לבדיקה ראשונית של הספק, לאחר רכישתו. חשוב לבדוק כל ספק כוח לפני חיבור מכשיר אלקטרוני כדי להימנע מנזקים ותקלות.

תכנות ושליטה בספק מהמחשב

בכל מעבדות המחקר והפיתוח משתמשים בספקי כוח מעבדתיים וברי תכנות, וחשוב להתקין תוכנה ידידותית ואיכותית כדי לבצע בדיקות שונות, למדוד מתח כניסה ויצאה, זרם חשמלי ועוד. כדי לבדוק ולמדוד ספקים שונים מומלץ להשתמש בתוכנה מקצועית ומתקדמת הכוללת מגוון כלים וממשק ידידותי ונוח לעבודה.

לאחר התקנת התוכנה במחשב במעבדה, יש לחבר את הספק ליציאת תקשורת במחשב ורק אז ניתן להתחיל לבצע בדיקות ומדידות בהתאם לצורך. כדאי לדעת כי יש מגוון תוכנות לבדיקת ולמדידת ספקי כוח מכל הסוגים, לכן כדאי להתייעץ עם אנשי המקצוע כדי לבחור תוכנה מתקדמת ויעילה. אגב, יש גם תוכנות לבדיקה ומדידה של ספקים המופצות בחינם, עם זאת תוכנה מתקדמת לרוב מחייבת רכישת רישיון, את התוכנה מורידים מהאינטרנט, ולאחר התקנתה במחשב יש לרכוש רישיון שימוש, לאחר הרכישה מקבלים קוד אותו יש להזין בתוכנה כדי לפתוח אותה ולהשתמש בה בנוחות.

התוכנה לבדיקת ספקי כוח מהווה כלי עבודה חשוב בכל מעבדות התיקונים, המחקר והפיתוח, היא משמשת אנשי מקצוע בתחומים רבים, לכן חשוב לבחור תוכנה מתקדמת ואמינה, כיוון שכל טעות במדידה או בבדיקה עלולה לגרום לנזקים לציוד ולמכשירים אותם בודקים ולבעיות נוספות.

ספקי כוח וציוד מדידה ובדיקה מחברת TDK

אם ברצונכם להזמין ספק כוח מעבדתי ובר תכנות, מומלץ לרכוש את הפריט רק מחברה מקצועית ומובילה כמו TDK. חברת TDK נחשבת לחברה המובילה בישראל לתכנון, פיתוח, ייצור ושיווק ספקי כוח סטנדרטים ומעבדתיים, כמו כן החברה מייצרת ומשווקת מגוון רחב של ממירי מתח, פילטרים לסינון רעשים ומוצרים נוספים. בעת רכישת הספק מהחברה כדאי לבקש המלצה על תוכנה ידידותית לבדיקות ולמדידות של ספקים.

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5