תוכנות שיעזרו לכם לנהל נכסים דיגיטליים, להתייעל ולהרוויח יותר

נכס שמניב הכנסה קבועה ומשמעותית משפר במידה משמעותית את איכות החיים. בעידן הדיגיטלי, באופן טבעי חלק לא מבוטל מהנכסים הנ"ל הם נכסים דיגיטליים. על-מנת להפיק מקסימום תועלת ורווחים מהנכס, חשוב לנהל אותו באופן מושכל - בעזרת תוכנה ייעודית. התוכנות לניהול הנכסים הדיגיטליים נקראות DAM - ראשי תיבות של הביטוי Digital Asset Management - והן מאפשרות שליטה נוחה במספר רב של אתרים כולל העלאת תכנים, אבטחה ועוד פעולות רבות נוספות שאותן אפשר לבצע מכל מכשיר שהוא. 5 התוכנות הבאות מומלצות במיוחד:

1. הפופולרית - Bynder

מה שטוב לספוטיפיי ולפומה יכול להיות מצוין גם עבורכם. אחת התוכנות המומלצות לניהול נכס דיגיטלי היא תוכנה הנקראת Bynder. מדובר על מערכת ניהול נכסים דיגיטליים פופולרית במיוחד, בין השאר בזכות האוטומציות הרבות שהיא מאפשרת למשתמשים בה - כך שהניהול של כל הנכסים מתבצע במינימום עבודה מבחינתכם. יתרון נוסף של ביינדר הוא התבניות הרבות שהיא מציעה ושבעזרתן ניתן לשדרג את השיווק. ניתן ליצור ממשקים יעילים בין התוכנה לבין כלים חיוניים כמו גוגל אנליטיקס, ויש לה גם אפליקציות מוצלחות - גם באנדרואיד וגם ב-iOS. למעשה מדובר בשני סוגים של תוכנות - האחד לבעלי מספר מצומצם יחסית של נכסים והשני לחברות שמתפעלות מספר גדול במיוחד של נכסים דיגיטליים.

2. הזולה - Image Relay

הייחודיות של Image Relay היא בכך שניתן ליצור דרכה פרופילים ספציפיים לסוגים שונים של נכסים וכך לבדל כל אחד מהם. הפרופיל כולל התייחסות למספר אספקטים חשובים, כולל קונטקסט, ובזכותו אפשר להגיע תמיד לקובץ הנכון ביעילות ובקלות. פיצ'ר מועיל נוסף הוא שמירת ההיסטוריה של כל נכס, כולל האפשרות לשחזר גרסה ישנה יותר. בנוסף מדובר בתוכנה ידידותית מאוד למשתמשים, כולל מבחינת התמחור - החל מ-99$ לחודש לגרסה הבסיסית (שגם היא מועילה מאוד).

3. המקצועית - Adobe Experience Manager Assets

כמו כל הכלים שמציעה אדובי - פוטושופ, פרמייר פרו, אקרובט, אילוסטרייטור, אפטר אפקטס, דרימווייבר, אודישן ועוד - גם ה-DAM של החברה האמריקאית המצליחה הוא תוכנה עם אינספור פיצ'רים ואפשרויות. עם Adobe Experience Manager Assets תוכלו לשלוט בכל התכנים בכל הנכסים הדיגיטליים בפלטפורמה אחת, וליהנות גם מהיתרונות של פתרון מבוסס ענן. בזכות העבודה שהמערכת של אדובי מבוססת על ענן, היא מספקת מענה מצוין גם כשמספר האתרים שאתם מתפעלים (ומפיקים מהם רווחים) גדל וגדל. איכות נוספת של תוכנה זו היא האפשרות ליצור תהליכי עבודה מגוונים לעיצוב אתרים, סקירת אתרים, אישורים שונים ופרסומים, וכמו כן ליצור בקלות קישורים לאתרים אחרים.

4. המאובטחת - Brandfolder

גם ל-Brandfolder רשימה ארוכה ומרשימה של לקוחות, וביניהם Snap וגם Slack (פלטפורמת העברת המסרים על בסיס טכנולוגיית ענן). מעבר ליכולות שהיא מעניקה לכל מי שמנהל נכס דיגיטלי אחד או רבים - העלאת תכנים, שמירתם, שיתופים ועוד - מצטיינת תוכנה זו ברמת אבטחה גבוהה במיוחד. למעשה בעזרת ה-DAM הזה ניתן להגיע לכל רמת אבטחה רצויה וכן ליהנות מגיבוי קבוע של קבצים. יכולות נוספות של ברנדפולדר הן זיהוי תמונות באמצעות כלי AI, תיוגים אוטומטיים ועוד. החברה מציעה מספר חבילות, בתמחורים שונים כמובן, בהתאם לצרכים הספציפיים.

5. מומחית לוידאו - Panopto

הייחודיות של Panopto היא המומחיות שלה בכל הנוגע לקטעי וידאו. באמצעות מערכת זו יכולים מנהלי אתרים להעלות וידאו, לארח ולשתף תכנים - והכל בפלטפורמה מאובטחת דמוית יוטיוב. אם תרצו, תוכלו להקליט וידאו חדש ישירות באמצעות התוכנה ואפילו לערוך דרכה את הסרטונים (וכמובן מיד להעלות אותם לנכס הדיגיטלי המתאים). DAM זה תומך גם בסטרימינג בשידור חי, כולל בקנה מידה נרחב, ויש לה אפילו מנוע חיפוש למילים ספציפיות שנאמרו בקטע וידאו!

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5