תוכנות מומלצות לעיבוד תמונה

עיבוד תמונה הוא תחום יישומי המשלב בו גם את ענף מדעי המחשב, גם את ענף המתמטיקה, גם את ענף האלקטרוניקה ועוד ענפים נוספים. התחום המדובר עוסק במגוון תהליכי עיבוד שונים אשר מבוצעים על קבצי ווידיאו או תמונה באמצעות תוכנות ייעודיות. טכנולוגיית עיבוד תמונה משמשת לא מעט לצורך שיפור של תמונה ברמה הוויזואלית שלה. לא פעם משתמשים בתוכנות לעיבוד תמונה גם עבור צרכים נוספים כגון: זיהוי וניתוח השוואתי של נתונים שונים הרלוונטיים עבור אבטחה. ניתן למצוא כיום בשוק תוכנות שונות עבור עיבוד תמונות, כאשר חשוב לבחור את התוכנות הטובות ביותר על מנת להפיק מהן את המקסימום.

איזה תוכנות מומלצות עבור עיבוד תמונות?

הנה כמה תוכנות המומלצות כיום לצורך עיבוד תמונות:

תוכנת פוטושופ (Photoshop)- מדובר על תוכנת עיבוד ועריכה גרפית של תמונות, אשר ידועה כיום כתוכנה הנפוצה ביותר בתחום. בתוכנה זאת ניתן למצוא מגוון רחב של כלים גרפיים אשר מתאימים לכל צורך של בניית תמונה ועיבוד תמונה. באמצעות התוכנה ניתן לשפר תנאי תאורה, להוסיף צל, למחוק אובייקטים שונים לא רצויים בתמונה ועוד. קובץ תמונה אשר נשמר בתוכנה ישמר תחת הסיומת PSD אך תהיה אפשרות לשמור ולייצא אותו גם בפורמטים נוספים בהתאם לצורך כגון: JPEG, PNG או GIF. צלמים רבים וכן אנשי מקצוע מהתחום הגרפי משתמשים כיום בתוכנה המדוברת לצורך עריכה ועיבוד של תמונות.

פוטו-אדיטור- מדובר על תוכנה אשר משמשת לצורך ביצוע פעולות עריכה מתקדמות על תמונות וזאת באמצעות מסננים מיוחדים. באמצעות התוכנה ניתן להוסיף טקסטים לתמונה, להסתיר עיניים אדומות, לבצע שינויי עדשה שונים וגוונים וכן לאזן צבעים בצורה הרצויה בכל תמונה.

GIMP- מדובר על תוכנה אשר משמשת לצורך ציור, צביעה או עריכה של תמונות. התוכנה מבוססת על קוד פתוח והיא מציעה פונקציות שונות לצורך עיבוד תמונה וכן המרת קבצים בו זמנית. באמצעות התוכנה ניתן לבצע הרכבת שכבבות על תמונה קיימת, להוסיף אפקטים שונים נקודתיים או פילטרים ועוד. התוכנה ידועה הן כתוכנה לעיבוד ועריכת תמונות והן כתוכנה של ציור או איור.

פיינט-שופ פרו- מדובר על תוכנה אשר מאפשרת לבצע עריכת תמונות באופן מקצועי מאוד. באמצעות התוכנה ניתן לתקן פגמים, להוסיף אפקטים מיוחדים שמעוניינים שיהיו בתמונה, להוסיף צבעים לתמונה ועוד. מה שטוב בה זה שהיא בעלת ממשק ידידותי מאוד למשתמש ועל כן היא מתאימה גם עבור עורכי תמונות אשר מצויים בתחילת הדרך המקצועית שלהם ורוצים לערוך תמונות בצורה קלה ופשוטה באופן יחסי.

- PIXLR EDIOTמדובר על תוכנה לעריכת תמונות שניתן להשתמש בה בצורה ישירה דרך הדפדפן. גם התוכנה המדוברת מאפשרת להשתמש בפונקציות של ציור, לשנות את הרמה של הניגודיות והבהירות של התמונה, להסיר עיניים אדומות בתמונה ועוד.

כיצד ניתן להשתמש בתוכנות לעיבוד תמונה בצורה מקצועית?

אם אתם עוסקים בתחום צילום, אתם בוודאי מבינים שכדאי שיהיה לכם את הידע המקצועי וההבנה הנדרשת בתחום התוכנות הרלוונטיות לצורך עיבוד תמונות וכן בשימוש בתוכנות המדוברות ועל כן, כדאי מאוד לכל צלם שמעוניין לעבד את התמונות שלו באופן מקצועי לבחור קורס עיבוד תמונה איכותי. לרוב מדובר על קורס מקצועי בצילום המתמחה בצילום סטודיו, אשר מעניק לכל לומד את הכלים לשימוש מקצועי באותם תוכנות רלוונטיות לצורך עיבוד תמונה, כאשר חשוב כאמור לחפש את המקום הנכון ללמוד בו את הקורס המדובר וזאת בכדי שהכלים שתקבלו אודות האופן שבו משתמשים בכל תוכנה לעריכת תמונות, אכן יסייעו לכם להשתמש בתוכנות בצורה קלה ונוחה.

 

 
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5