תוכנות חשובות לטכנאי מחשבים

מחשבים הם חלק משמעותי בחיים של כולנו - בכל בית כמעט יש מחשב ולפעמים גם יותר מאחד, פעילות עסקית בכמעט כל תחום מבוססת על מחשבים ובנוסף ניתן למצוא רכיבים ממוחשבים באינספור התקנים ומערכות (בית חכם, האינטרנט של הדברים וכו'). בהתאם טכנאי מחשבים הוא איש מקצוע מבוקש שמטפל במגוון רחב של מצבים, פותר תקלות, משדרג מערכות ומבטיח ניצול מיטבי של מלוא האפשרויות של כל מחשב ומחשב.

כל טכנאי מחשבים מקצועי, כמו גם כל מעבדת שירות מחשבים, זקוקים גם לתוכנות רלוונטיות. בהקשר זה חשוב לזכור שעולם המחשוב משתנה ללא הרף, ובקצב מהיר מאוד, כך שבאופן טבעי התוכנות החיוניות והכלים ההכרחיים כיום לא בהכרח יהיו כאלה גם בעתיד, אבל יחד עם זאת ישנם גם מספר עקרונות כלליים שכדאי להיות מודע אליהם.

תוכנה לניהול מעבדה

הבסיס לשירות יעיל אצל כל איש מקצוע, ובפרט במעבדות המחשבים ואצל הטכנאים שעובדים באופן עצמאי, הוא ניהול נכון של כל קריאות השירות ושל כל הפעולות שיש לבצע במסגרת התיקונים השונים ועבור כל הלקוחות. תוכנה שכזו מסייעת לאנשי המקצוע, שמן הסתם נדרשים להקדיש את מלוא תשומת הלב למחשבים ולתקלות, לוודא שאף לקוח לא נשכח, לבצע רישום מסודר של כל עבודה וכל רכיב במסגרת כל תיקון (כדי לגבות בסופו של דבר את התמורה ההולמת), לעקוב אחרי המלאי של הפריטים השונים בעסק, להפיק דוחות מסודרים ומפורטים ועוד פעולות רבות שתורמות לניהול המדויק והיעיל ולהבטחת השירות הטוב ביותר האפשרי לכל לקוח.

תוכנות לבדיקה והגנה

סוג אחר של תוכנות חשובות לטכנאי מחשבים הוא זה שמשמש אותו בעבודתו המקצועית - תוכנות לבדיקת מחשבים מסוגים שונים, לאבחון כל סוגי התקלות האפשריות במחשבים נייחים, מחשבים ניידים, טאבלטים וסמארטפונים, להגנה על כל המערכות הממוחשבות ולפתרון בעיות כאלה ואחרות.

באופן טבעי התוכנות בקטגוריה זו משתנות ומתעדכנות בקצב מהיר, שכן גם האיומים על המחשבים משתנים כל הזמן ומשתכללים ללא הרף, ועל כן חשוב מאוד לכל טכנאי מחשבים להיות עם יד על הדופק ולהעשיר את ארגז הכלים הדיגיטלי שלו באופן מתמיד.

תוכנת הנהלת חשבונות

תוכנה נוספת שהופכת את חייו של כל טכנאי מחשבים לפשוטים יותר, ואת העבודה ליעילה יותר, היא תוכנת הנהלת חשבונות. ליתר דיוק, מדובר על תוכנות שמאפשרות הפקת חשבוניות דיגיטליות. כדאי לדעת שעל פי חוק החתימה האלקטרונית - שנכנס לתוקף כבר בתחילת המאה (ומאז עודכן והורחב) - חשבונית מס שיש עליה חתימה ממוחשבת הינה מסמך תקף ומוכר על-ידי רשויות המס. טכנאי מחשבים שמצויד בתוכנה המפיקה חשבוניות כאלה יכול לספק לכל לקוח חשבונית בלחיצת כפתור, וחוסך זמן גם במהלך הפקת הדוחות הנדרשים ע"י מס הכנסה ומס ערך מוסף. עוד יתרון של תוכנות להפקת חשבוניות דיגיטליות הוא החיסכון בנייר, ובסופו של דבר טכנאי מחשבים שמנפיק חשבונית ירוקה נתפש גם כאיש מקצוע מתקדם שחשובה לו איכות הסביבה - יתרון משמעותי נוסף.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5