תוכנות העיצוב שהמקצוענים משתמשים בהם

העיצוב עולה על כל דמיון. תוכנות העיצוב של היום מציעות שלל פיצ'רים מתקדמים ליצירת עיצובים גרפיים מרשימים להדפסה באיכות הגבוהה ביותר. כיום ניתן להגיע עם תוכנות עיצוב מקצועיות לביצועים מרהיבים, במיוחד להדפסה לפוסטרים, שלטי חוצות, מוצרי תלת ממדי ועוד. עולם הפרינט מסתמך במובנים רבים על התשתית הדיגיטלית ולכן, חשוב לצייד את מקום העבודה בתוכנות גרפיות ממוחשבות שמאפשרות לברוא מוצרי פרינט מרשימים וגם מוצרים דיגיטליים ייחודיים תוך התאמה אישית ושימת דגש על חיסכון של זמן וכסף.

מהן התוכנות הגרפיות המובילות בתעשיית הדפוס ואיך דפוסי העבודה השפיעו על סוג התוכנות הנדרשות?

עבודת צוות בפרויקטים דיגיטליים
חברת ADOBE מציעה מגוון תוכנות גרפיות לצוותים. היום, בעידן הענן ולאור החשיבות הרבה שיש לשיתופי פעולה, ניתן למצוא תוכנות עיצוב שמאפשרות עבודה משותפת על הפרויקט ביעילות ובמהירות. הייחוד הוא שניתן בדרך זו לעדכן באופן אוטומטי עמיתים על פיצ'רים שונים ועדכונים בפרויקט, לקבל מהם פידבקים ולבצע תיקונים בהקדם.
השיתוף מתבצע בזמן אמת. ניתן לדוגמא לראות מי מחובר ומי יש לו פרויקט פתוח, האם השינויים בוצעו, לבצע מעקב אחר היסטוריה של פרויקטים, לעדכן סטטוס, להוסיף נכסים חדשים, לעבור במהירות בין פרויקטים ואפילו להעתיק חלקים של פרויקט אחד לפרויקט אחר והתוכנה מייעלת מאוד את העבודה במיוחד במסגרת של בית דפוס דיגיטלי בו יש צוות שעובד על מגוון פרויקטים בו זמנית.

התוכנות ששווה להכיר
בין התוכנות שניתן למצוא בסדרת התוכנות של ADOBE CC FOR TEAMS היא ILLUSTRATOR , התוכנה הגרפית המובילה ליצירת גרפיקה וקטורית מסייעת ליצור סמלים, לוגו, שרטוטים, טיפוגרפיה, איורים להדפסה ועוד. ישנה אפשרות ליצור בתוכנה אריזות מוצר, איורים, מצגות, אתרי אינטרנט ושלטי חוצות. העובדה שהגרפיקה מבוססת על וקטור מאפשרת להגדיל את הגודל ולשמור על חדות גבוהה. ניתן לשדרג עם אפקטים אמנותיים. התוכנה מאפשרת אחסון בענף ושיתוף בין העמיתים בצוות, כמו גם סנכרון בין ניידים ומחשבים שולחניים.
תוכנת עיצוב מובילה נוספת בתעשייה היא INDESIGN, כלי העיצוב והפריסה המאפשרים ליצור, לבדוק ולהוציא לאור הכל, מספרים מודפסים וחוברות ועד כתבי עת דיגיטליים, ספרים אלקטרונים ומסמכים מקוונים אינטראקטיביים. התוכנה חוסכת זמן, תומכת בטיפוגרפיה, תואם לגופנים בכל השפות. הגרסאות המתקדמות מאפשרות גם שינוי גודל ומיקום האובייקט על פני דפים מרובים, ניהול טקסט משופר, מנוע חיפוש גופנים מתקדם ועוד.


PHOTOSHOP אף היא מוצעת בגרסה שיתופית. מדובר בתוכנת הדגל, שכל מעצב גרפי מכיר. התוכנה מאפשרת עבודה על פרויקטים יצירתיים הן במחשבים שולחניים והן בניידים על מנת לשפר צילומים, ליצור עיצובים לאינטרנט ואפליקציות לנייד, גרפיקה תלת ממדית, סרטונים ועוד. עם פוטושופ ניתן לשפר את איכות התמונה בצורה משמעותית, לטשטש פגמים, לשנות רקעים, להפחית עין אדומה ולרטש וללטש תמונות. הגרסאות המתקדמות של התוכנה מציעות תכונות ייחודיות כמו הבלטת האובייקטים בלחיצה אחת בלבד, תמיכה משופרת ברזולוציה גבוהה, ארגון ושמירת המברשת בסדר הרצוי ושיפורים בביצועים בעבודה עם מברשות גדולות על מסמכים גדולים, קבלת תמונות מהענן ישירות לפוטושופ וסנכרון בין האפליקציה בנייד לכל התמונות. בנוסף, טכנולוגיית גופנים חדשה שמאפשרת להגדיר וריאציות ייחודיות ביחס לכל גופן, עריכת תמונות פנוראמיות עם פיצ'רים מתקדמים ועוד.

בבית דפוס דיגיטלי ובכלל, בסביבת עבודה מקצועית של סטודיו לעיצוב גרפי, חברת אינטרנט וכל עיסוק בעיצוב, אי אפשר להתפשר על איכות. תוכנות גראפיות מקצועיות בסטנדרט הגבוה ביותר של המותגים המובילים, שמאפשרות גם שיתוף מידע בפרויקטים גדולים ישכללו את התהליך וגם ישפרו את הביצועים ואת התוצאה הסופית.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5