שירותים וכלים יעילים לעסקים

אם פתחתם עסק משלכם, תסכימו איתנו שעליכם לדעת לנהל אותו בצורה הכי נכונה והכי טובה שיש. לשם כך, ריכזנו לכם מספר טיפים שיעזרו לכם להכיר קצת יותר טוב את השירותים והכלים שעומדים לרשותכם. בזכות שימוש בהם, תוכלו להקל בצורה משמעותית את כל הקשור לניהול העסק.

להכיר את סביבת העסקים

על מנת שתוכלו לקבל החלטות הקשורות לכל מיני נושאים בעסק וכמו כן לנושאים כלכליים ופיננסיים, עליכם להכיר לעומק את המרחב העסקי והכלכלי, בו אתם מתכוונים לפעול. הכוונה היא שעליכם להתמצא כמה שאפשר בפעילות העסקית של המתחרים שלכם וכמו כן עליכם כל הזמן לבדוק את הפעילות של הלקוחות שלכם (הדבר כמובן נכון במידה ומדובר כבר על עסק שפעיל וקיים). יתרה מזאת, יש גם לקרוא סקירות וכמו כן ללמוד כיצד לשפר עוד קצת את המוצרים והשירותים שאתם מציעים. אם צריך, יש גם לעשות פעילות הכוללת שימוש בלקוחות סמויים. כך תוכלו לקבל עוד מידע, שיכול לעזור בנושא של מחירים, אופן השירות והיצע.

להתנהל נכון

תוכלו להשתמש בשירותים מקוונים דיגיטליים, כמו למשל חשבוניות דיגיטליות. כך תוכלו לשלוח מכל מקום ובכל זמן, את החשבוניות והקבלות לספקים וללקוחות שלכם. מעבר לכך, תוכלו גם לעשות שימוש במגוון תוכנות חינמיות היכולות להקל עליכם משמעותית את ההתקשרות מול ספקים ולקוחות וכמו כן את הנגישות והזמינות למידע שלכם. אלו כוללות תוכנות כמו דרופבוקס, גוגל דרייב, סקייפ ועוד. כל אחת מהתוכנות הללו קלות, נוחות וידידותיות לשימוש וניתן להשתמש בהן על מנת לייעל את אופן העבודה.

לעבוד עם תכנית עסקית

תכנית עסקית היא מסמך שבוחן את הכדאיות הכלכלית של העסק שלכם. מומלץ להיעזר ברואה חשבון על מנת לכתוב תכנית עסקית. יש להתחשב בכל מיני פרמטרים בהם, מחקר והיכרות עם הסביבה העסקית והתחרותית, יש להציע גם מודל פיננסי באמצעותו יחושבו ביצועים כלכליים ועסקיים וכמו כן יש לא לשכחת להתחשב גם בבחינת שווי העסק.

הלוואות

כבעלי עסקים, סביר להניח שמתישהו תצטרכו הלוואה לעסק שלכם.

תוכלו לקחת הלוואה כזאת בתחילת הדרך וכמו כן באמצע הדרך במידה ותתקלו בקשיים, ישנם גופים המציעים מגוון פתרונות כגון: מימון לעסקים קטנים, שירות ניכיון צקים, המרת מט"ח, הלוואות לכל מטרה ועוד... מומלץ להגיע לפגישה ולבדוק את האופציות העומדות לרשותכם.

החזרי מס

כבעלי עסקים, מגיע לכם לקבל כסף על הוצאות העסק שלכם. על פי התקנות במדינת ישראל, יש הכרה בהוצאות הקשורות לביגוד מקצועי, טלפון, חשמל, ארנונה, אחזקת רכב ועוד. אם אתם לא בקיאים בהוצאות המוכרות או שלא יודעים איך לנצל את מה שמגיע לכם, עליכם לפנות לרואה חשבון.

תוכנה להנהלת חשבונות

יש תוכנות מצוינת להנהלת חשבוניות שהן חינמיות או בעלות סמלית של כמה עשרות שקלים בחודש. חשוב מאוד שתתנסו בתוכנות הללו ותלמדו כיצד לעבוד איתן בצורה הטובה ביותר. באמצעות שימוש בתוכנות כאלה, אפשר להכניס בקלות את ההוצאות של העסק, לבדוק את תשלומי המע"מ שעליכם להעביר לרשות המיסים וכמו כן להוציא דוחות מסודרים של רווח והפסד וכמו כן דוחות נוספים. כאשר תצטרכו להגיש את הדוח השנתי, תוכלו לשלוף בקלות את כל המידע מהתוכנות הללו.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5