סייבר - אבטחת מידע ברשת

מהם לימודי סייבר? למי הם מתאימים? מדוע אבטחת מידע ברשת חשובה? ומה לומדים במסגרת הקורס? אם אתם מתעניינים בעולמות אבטחת המידע ברחבי הרשת, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

בעשורים האחרונים רשת האינטרנט מאוד התפתחה והיא מציעה יתרונות רבים לאורח החיים המודרני: זמינות של מידע, יכולת לתקשר עם אנשים בכל העולם, בכל מקום ובכל זמן, מסחר מקוון ושינויים בהרגלי הצריכה ועוד. אך לצד היתרונות מתקיימים להם גם חסרונות ובעיקר, השתנתה צורת הלחימה בין מדינות, כך שלוחמת סייבר הפכה לאיום ממשי. כתוצאה מכך לתחום של אבטחת מידע ברשת ישנה חשיבות אמיתית והשפעה על חיינו מהיבטים שונים ולימודי סייבר הפכו למאוד פופולריים. במהלכם מכשירים את הסטודנטים להפוך לאנשי מקצוע מיומנים הנלחמים בטרור הרשתי.

לימודי סייבר – למי הם מתאימים?

אם תמיד נמשכתם לתחומי אבטחת מידע והעולמות הנסתרים של האינטרנט קוראים לכם, קורס סייבר הוא אפשרות שכדאי לבדוק. קורס זה מתאים לסטודנטים בעלי זיקה לעולמות התוכנה, מדעי המחשב או ההנדסה שלהם יכולות אנליטיות גבוהות. לתחום זה ישנו ביקוש רב במשק, הן מטעם חברות פרטיות והן מטעם מערכת הביטחון. לכן נדרשים אנשים שיכולים להתמודד בהצלחה עם איומים עסקיים ומדיניים על המרחב המקוון שלנו, תוך כדי שהם מוודאים שהמידע הרגיש (פרטי, עסקי ומדיני) לא מגיע לידיים הלא הנכונות.

למה נועדו קורסי סייבר?

היות ואין דבר כזה אבטחה של מאת האחוזים, לוחמי סייבר מאוד נחוצים. התוקפים תמיד יצליחו למצוא פרצת אבטחה כלשהי ולכן יש להם יתרון על המותקפים. לוחמת סייבר זו מלחמה בלתי פוסקת ולכן זו עבודה כל כך מבוקשת. קורס סייבר נועד להכשיר אנשי מקצוע שיתמודדו עם סוגים שונים של אתגרים בהצלחה ולכן הוא מקנה לסטודנטים את היכולת להגן על מערכות ממוחשבות, מערכות הפעלה ורשתות. הסטודנטים מקבלים במהלך הלימודים כלים שיאפשרו להם להדוף איומי סייבר והם רוכשים המון ידע בתהליכי קידוד, ייצוג מידע והגנה על פרטיות של יחידים וארגונים.

מה המקור למתקפות סייבר?

אם שאלתם את עצמכם כיצד מתקפות סייבר אפשריות בעידן כל כך מתקדם טכנולוגית: התשובה היא פשוטה, האינטרנט לא מבוסס על אבטחת מידע כי אם על שיתופיות ופתיחות. לכן לפעולות התקפיות תמיד יהיה יתרון על פעולות הגנתיות ובהתקפות תמיד יהיה משולב גורם ההפתעה. כדי לדעת כיצד להתמודד עם התקפות האקרים בצורה יעילה חשוב להכיר את הסוגים השונים של ההאקרים, להבין מה מניע את ההאקרים, לדעת כיצד מתנהלות התקפות, ובמקביל להישאר עם היד על הדופק תמיד, שכן הטכנולוגיה לא מפסיקה להתפתח ולגדול. 

תחומי הלימוד בקורסי סייבר

היות וכולנו מחוברים למרחב האינטרנטי על ידי מכשירים שונים הפוטנציאל לפרצות אבטחה למשתמש ומשם להתקפות סייבר, הולך וגדל. לכן אנו זקוקים למומחים שיגנו על המרחב האינטרנטי שלנו וימנעו זליגת מידע. כדי לעשות זאת על הסטודנטים שמגיעים לקורס להתמחות בעולמות התוכנה, להכיר תוכנות לאבטחת מידע, לשלוט בפרוטוקולים, לדעת כיצד לבנות יישומים מאובטחים, ללמוד על סוסים טרויאנים, רשתות הצפנה, הנדסת אבטחת מערכות, אבטחה מבוססת ראיה ועוד. 

 
מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5