סיבות לאיטיות בגלישה

רובנו גולשים ומבקרים בעשרות ואף מאות אתרי אינטרנט בכל יום ויום, ואין דבר יותר מעצבן מתקלות שמובילות לאיטיות בגלישה. איטיות זו יכולה לנבוע מהמון סיבות שתלויות בכמה גורמים, החל מהמכשיר בו אתם גולשים, סוג חיבור האינטרנט שאתם משתמשים בו, רוחב הפס ושורה של גורמים נוספים. אם אתם סובלים מאיטיות ניכרת בגלישה לאורך זמן, חשוב לבדוק את הנושא לעומק ולאתר את מוקד או מוקדי הבעיה. תחשבו כמה זמן אתם יכולים לחסוך במידה שתצליחו לאתר את הבעיה ולטפל בה. אספנו עבורכם מספר גורמים ששווה לכם לבדוק לפני שאתם פונים למומחים או לחברה שמספקת לכם שירותי אינטרנט.

 

נוכחות וירוסים ומזיקים

 

לעיתים המחשב שלנו חשוף לוירוסים ומזיקים שונים שפוגעים בתפקוד הכללי של המחשב אך גם כמובן במהירות הגלישה. וירוסים יכולים להגיע למחשב שלנו מכמה כיוונים, החל מהורדה של קבצים בעלי תוכנות זדוניות, לחיצה על הודעות "פישינג" והאקרים שמנצלים חולשות אבטחה של תוכנות או שירותים המותקנים על גבי המחשב שלנו ומצליחים לפגוע בנו דרכם. חשוב מאוד לרכוש אנטי-וירוס אמין שידע לזהות ולמנוע מוירוסים להכנס למחשב ולפגוע בנו. גם במידה שאתם בוחרים לא לרכוש תוכנת אנטי-וירוס, מומלץ להיות זהירים ביותר בלחיצה על מודעות שנראות חשודות, אימיילים ממקורות לא ידועים, והורדה של מסמכים או תוכנות מחשב.

 

זיכרון מטמון

 

הדפדפנים שלנו אוגרים נתונים כאשר אנחנו גולשים ברחבי הרשת ושומרים אותם במה שמכונה 'זכרון מטמון'. לעיתים, מצטברות כמויות מידע רבות בזיכרון זה שפוגעות לנו בחווית הגלישה ובמהירות הגלישה המתקבלת ולכן מומלץ לבצע ניקיון מטמון או לפחות לבדוק מה מצבו של זיכרון זה במידה שאתם נתקלים בהפרעה במהירות.

פעולה של ניקוי זכרון מטמון תנקה את קבצי הזבל, קבצים זמניים והיסטורית הגלישה של הדפדפן.

 

רוחב פס

 

לעיתים רוחב הפס שספקית האינטרנט הקצתה לכם הוא פשוט לא מספיק לצרכים שלכם ויש לשקול שדרוג של החבילה הקיימת. רוחב הפס הוא למעשה סוג של סממן המעיד על המהירות שאותה תוכלו להשיג וכאשר אתם משתמשים במלואו או כמעט במלואו הגלישה שלכם תיהיה איטית ותרגישו בכך. בדקו מהו רוחב הפס שלכם, הגדירו מה הרוחב שאתם צריכים באמת ובצעו את ההתאמות הנדרשות מול ספקית האינטרנט שלכם.

 

הורדה של קבצים

 

לעיתים, אתם מורידים קבצים למחשב, כמו סרטונים, תמונות, משחקים וכל סוג קובץ באשר הוא. כאשר אתם מורידים קבצים וממשיכים לגלוש ברחבי האינטרנט, מהירות הגלישה שלכם תרד באופן ניכר משום שבמקביל מתבצעת הורדה של קבצים שדורשת הרבה משאבים. שימו לב לפני שאתם בודקים את כל שאר הסיבות האם אתם נמצאים במהלך הורדה של קבצים ואם כן, יכול מאוד להיות שזה המקור לבעיות שלכם. בדקו את מהירות הגלישה לאחר סיום ההורדה ותוכלו לדעת בצורה מדויקת ואמינה האם זה אכן היה מקור הבעיה.

 

לסיכום,

 

איטיות גלישה היא תופעה שבהחלט לא נעימה לנו בתור גולשים שמשתמשים באינטרנט על בסיס יום -יומי. כדי לאבחן את הסיבות לאיטיות בצורה מדויקת ולאפשר טיפול נכון בבעיה שיחסוך לכם הרבה זמן מצד אחד וגם ישפר את חווית הגלישה שלכם מן העבר השני, רצוי לבדוק את כל הגורמים האפשריים ובמידת הצורך להסתייע במומחים. חשוב לציין שלעיתים גם המחשב שלכם אינו חזק מספיק כדי לאפשר חווית גלישה מהירה ואיכותית, וזהו פרמטר נוסף וחשוב אותו יש לבדוק כדי לאבחן את הבעיה. אנחנו ממליצים ללכת צעד אחר צעד ולבדוק מה בדיוק משפיע על מהירות הגלישה בדפדפן במחשב ופוגם בחווית הגלישה שלכם הגולשים.
איטיות בגלישה- זהירות בהורדת תוכנות מחשב

מספר מדרגים:4 דירוג ממוצע:5