מהם הגורמים העיקריים לווירוסים במחשב?

אנחנו משתמשים בשירותיו השונים של המחשב באופן שוטף ויום יומי, הן לצרכינו האישיים והן בעבודה. כשהמחשב נתקע או פועל באיטיות, אנחנו הופכים למתוסכלים וחסרי אונים. התקיעות והאיטיות לעיתים נגרמים מווירוסים שונים, היכולים אף לגרום לנזקים של ממש

 

וירוסים במחשבים

העולם המודרני המתפתח, בעיקר בתחום הטכנולוגיה, הפך את חיינו לתלויים במחשבים. בין אם זה לצרכינו האישיים, כמו לצפות בסרט, משחקי מחשב או לסיים לכתוב עבודה ובין אם זה לשימוש החברות הכי גדולות במשק, גופים ביטחוניים ועוד. לפיכך, כשהמחשב נתקע לנו או לא מתפקד כמו שצריך, מעבר לתסכול הנגרם מכך, הדבר יכול להגיע אף לנזקים של ממש.

באם לא מדובר במחשב ישן ומקרטע, סביר להניח שאי תפקודו כמו שצריך נובע מחדירתם של וירוסים שונים למחשב, המשפיעים לרעה על תפקודו. וירוס מחשבים, הוא למעשה תוכנה זדונית, שמטרתה להפריע לפעילות המחשב, באמצעות פגימה בנתונים ואף מחיקתם  ולעיתים הוא מביא גם לקריסת מערכות הפעלה למחשב. בין המטרות הרבות של הוירוס הוא שאיבת מידע עליכם, ניסיון לגנוב מכם כספים במרמה או אפילו להשתמש במחשב שלכם כתשתית לביצוע מעשי חבלה טכניים במחשבים אחרים.

 

אנטי וירוס

לאחר שהבנו שווירוס יכול להיות גם מסוכן ולא רק להאט לנו את המחשב, חשוב מאוד שנדע כיצד להתגונן מפניו. באמצעות תוכנת אנטי וירוס איכותית ומהימנה, נוכל למנוע חדירתם של וירוסים שונים באופן כמעט הרמטי. תוכנות האנטי וירוס השונות, מציעות מגוון אפשרויות הגנה למחשב ואף מציעות שירותים שונים נלווים. לכן, בחירה מתאימה של אנטי וירוס למחשב הוא צעד ראשון בהגנה הנדרשת בשימוש במחשב.

אך מעבר להגנה של תוכנת האנטי וירוס, חשוב לדעת גם מהם הגורמים העיקריים לוירוסים במחשב, כדי שנדע להימנע מהם מלכתחילה.

 

תוכנות מחשב

בכדי שהווירוס יפעל את פעולתו הזדונית, הוא צריך שנכניס אותו למחשב שלנו. היות ואנחנו לא מעוניינים בהכנסתו, הרי שהפצת הווירוס מתבצעת באופן לא מודע מבחינתנו. אם זו לחיצה על פרסומת לא מוכרת, ביקור באתר אינטרנט לא ידוע ועוד. הפעולות הללו גורמות להורדה לא מודעת של הווירוס אליכם למחשב, והתחלת הפעלתו.

הורדת תוכנות מחשב או חיפוש משחקי מחשב להורדה, הם כר פורה להורדה נלווית גם של וירוסים למחשב. כאשר אנחנו מורידים תוכנות מחשב או משחקי מחשב לא מקוריים ו/או ממקור לא מהימן, אנחנו מגבירים למעשה את הסיכוי שלנו להיחשף להורדת וירוס.

 

הודעות דוא"ל

דואר אלקטרוני הוא גורם עיקרי נוסף להכנסתו של הווירוס אלינו למחשב. אם קיבלתם מיילים ממקור לא ידוע, המבטיחים לכם כי זכיתם בסכום כסף מסוים, עליכם להעביר סכום כסף מסוים כדי לחדש חשבון משתמש שלכם, או שסתם קיבלתם סרטון מצחיק, מומלץ לנשום כמה נשימות מרגיעות ולבדוק לפני שאתם לוחצים על הקישור, או הפרסומת, שהמקור אכן נאמן ובטוח.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5