מדריך לבחירת ארונות שרתים

ארון שרתים נבנה ומתוכנן עבור התקנת שרתים, ציוד רשתות, ציוד אלקטרוני למעבדות וכן הלאה. לארון יש תפקיד חשוב וזאת בגין הסיבה שהוא משפיע על אופן ניהול הרשת או הציוד האלקטרוני. הוא מגן על הציוד ומאפשר לנהל ולבצע פעולות שונות. ניתן להשיג ארונות שרתים בגדלים שונים ובעלי מאפיינים מגוונים. מגוון האפשרויות נועד להציע לכל חברה או ארגון את ארון השרתים המתאים לשימוש שלו.

כך בוחרים את ארון השרתים

בגין העובדה שיש כיום מגוון פתרונות בתחום ארונות שרתים ומגוון אופציות חשוב מאוד לדעת כיצד לבחור את הארון המתאים לכם. וזאת כדי שהוא אכן ימלא את תפקידו כהלכה, יענה על הצרכים שלכם וישמש אתכם היטב ובמלוא הנוחות למשך זמן. להלן תוכלו לקרוא על מספר פרמטרים משמעותיים בבחירת ארון שרתים.

  • הבנת הצרכים הנוכחיים – ארון שרתים ייבנה בהתאם לצרכים הקיימים במקום. ולכן לפני שממהרים לברר ולקבל הצעות מחיר חשוב מאוד לאפיין את הצורך. מהו הציוד שיותקן בתוך ארון תקשורת? מהו האופן בו יותקן הציוד? מהי תצורת הרשת? אילו צרכים נוספים קיימים כיום או יתגלו בעתיד? כאשר מבינים היטב את הצורך ניתן להגדיר את הדרישות שלכם מארון התקשורת. כיוון שכאשר אתם יודעים מה אתם מחפשים ומה אתם צריכים, יש לכם סיכוי טוב יותר למצוא את מבוקשכם.
  • קיבולת / גודל הארון – בעניין הגודל של הארון יש לוודא ראשית כי הוא מתאים לכל מה שאמור להיכנס אליו פנימה. כלומר, לוודא שהוא יכיל בתוכו את כל הפריטים שצריכים להיכנס אליו פנימה. ועוד בעניין הגודל – חשוב לשים לב לאופן בו יוצב הארון במקום. יש מקרים בהם נכון לתלות אותו על קיר. במקרים אחרים הוא יוצב על גלגלים. כמו כן יש פעמים בהם יומלץ על העמדת השרתים על שולחן שרתים. אך בכל מקרה יש לוודא כי הוא יכיל את כל הציוד אותו אתם צריכים לאחסן בארון השרתים.
  • פונקציונאליות – היות והארון נועד לשרת אתכם ולאפשר את חיבור הציוד, חשוב לשים לב לעניין זה. כמה מדפים הנכם צריכים? האם יש צורך במסילות? מדפי הזזה שיאפשרו גישה לפינות שונות בארון? וכן הלאה.
  • אבטחה – היות וארון השרתים נועד לספק הגנה לכל הציוד נמצא בפנים יש לשים לב לרמות ההגנה השונות שקיימות. ארון תקשורת סטנדרטי כולל לוחות מתכת שתפקידם למנוע קרינה וכן מנעולים לדלתות. כמובן שעל כל אחד לבחון את הסיכונים של הציוד ואת רמת האבטחה הנצרכת בשטח. אם לדוגמה מדובר על מידע רגיש שעלול לעניין גורמים בלתי רצויים תהיה האבטחה ברמה גבוהה יותר.

בדקתם את הצורך שלכם? בחנתם את האפשרויות המוצעות על ידי החברות שמספקות שירות בתחום? כעת יש לכם את כל הידע הנחוץ לשם קבלת ההחלטה שלכם. כך ניתן להצליח בבחירת ארון השרתים.

לרכישת תוכנות מתאימות ולקבלת ייעוץ בנושא תוכנה וחומרה, מוזמנים לפנות אלינו לחברת Anyware.

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5