הדפסה וסריקה תלת מימדית

בעשורים האחרונים הטכנולוגיה מתפתחת בקצב מסחרר בהמון תחומים, כולל בתחומי הסריקה וההדפסה התלת מימדית. עם כל יום שעובר, נולדים רעיונות ופיתוחים חדשים, כאשר כל חידוש מתקדם יותר מקודמו ומשנה את כללי המשחק המוכרים. 

כולנו שמענו על האפשרות של סריקה והדפסה תלת מימדית, אך מה באמת ההבדל בין שתי האפשרויות? האם הן פועלות באותה הנישה או שמדובר בשתי דיסציפלינות שונות? ואילו תוכנות מחשוב אחראיות על טכנולוגיות כאלו ודומות? אנו כאן כדי לעזור לכם עם הפרטים החשובים.

על הסריקה תלת המימדית

סריקה תלת מימדית כוללת שימוש במערכות מדידה מדויקות ללא מגע אשר מספקות נתונים מהימנים ומדויקים להפליא ומאפשרות בדיקה וניתוח מהירים, יעילים ואיכותיים. הסורקים מסוגלים ללכוד את המידות המדויקות של משטחים מורכבים על פני קשת רחבה של אובייקטים.

סורק תלת מימדי הוא כלי שימושי במיוחד עבור תחומי ההנדסה, יצירת אבות טיפוס, דגמים, מדידת משטחים וקדחים עמוקים ועוד, כאשר הסוגים של מכשירי סריקה תלת מימדית מגוונים כמו הפרויקטים שעבורם הם משמשים.

בעזרת תכנת מחשוב מתאימה, ניתן להעביר את כל הנתונים לרשת או לקובץ STL במהירות ולהשתמש בהם עבור מגוון רחב של יישומים כולל השוואת המשטחים הנמדדים לדגם והדפסה תלת מימדית.

היתרונות של סורקים אלו רבים: הם מהירים, גמישים, מדויקים מאוד, יכולים לשמש למגוון גדול של יישומים ולמדוד כמויות גדולות של נתונים ברמת איכות גבוהה.

ומהי הדפסה תלת מימדית?

הדפסה תלת מימדית זו שיטת ייצור אשר מאפשרת להדפיס קבצי STL או CAD מפורמט דיגיטלי לאובייקט פיזי על ידי הנחת שכבות עוקבות אחת על גבי השנייה לצורך בניית האובייקט. בעזרת הדפסה תלת מימדית ניתן ליצור אב טיפוס למוצרים בתלת מימד בזמן עבודה מהיר במיוחד.

הדפסת תלת מימד מאפשרת לכם להפוך רעיונות לאב טיפוס במהירות, להחיות פרויקטים ולהדפיס גיאומטריות פשוטות כמורכבות ממגוון חומרים, מה שאף טכנולוגיה אחרת לא יכולה לעשות.

התוכנות שגורמות לכל הטוב הזה לקרות

סריקה והדפסה תלת מימדית אלו הן שתי טכניקות שונות בתוך עולם מתפתח במהירות שבו, עם הידע והטכנולוגיה הנכונים, כמעט הכל אפשרי וההזדמנויות הן אינסופיות. כמובן, שעל הכל חולשות תוכנות המחשוב שבלעדיהן כל הקדמה הזאת לא היתה אפשרית.

כדי לתפעל מכשירים כמו סורקים תלת ממדיים או מדפסות תלת מימד, עליכם לבחור בתוכנות המתאימות, כאשר כיום עומדות לרשותכם המון אפשרויות. קניית מוצרי תוכנה מחברה מובילה לשיווק תוכנה תבטיח שתקבלו את מוצרי התוכנה הטובים ביותר שיש במחירים הוגנים ושתוכלו להישאר מעודכנים במוצרים החמים ביותר שיוצאים לשוק תמיד.

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5