אפליקציית בית חכם – איך היא משנה את חיינו?

אד השינויים הכי משמעותיים בתכנון ועיצוב בתים בשני העשורים האחרונים לדעת רבים, הוא כניסתן של מערכות בית חכם. מערכות אלו שבתחילה היו מסורבלות ולא בהכרח יעילות, הפכו עם השנים למערכות מתקדמות ואיכותיות, אשר שיפרו את איכות חיינו, שינו את שגרתם, וללא ספק יצרו מצב בו אנחנו שולטים טוב יותר במה שמתרחש אצלנו בבית, בכל עת, וכן נהנים מאפשרות לחסוך בעלויות השימוש בבית.

לפני שנסביר מה זה smart house ומדוע משתלם להתקין מערכת כזו, חשוב לומר, כפי שראינו לא מעט שינויים ושדרוגים במערכת במשך השנים, סביר להניח שהמגמה תימשך, ועם הזמן נוכל ליהנות ממערכות הרבה יותר מתקדמות ואיכותיות. זה לא אומר שעלינו לחכות עד אין קץ בשביל להתקין מערכת שכזו, אך זה כן מלמד אותנו שאנחנו יכולים ליהנות ממערכות מאוד מתפתחות ואיכותיות.

מה זה מערכת בית חכם

smart home היא מערכת שמאפשרת לנו לשלוט על מגוון רחב של מכשירים ואמצעים בבית, גם כשאנחנו לא נמצאים במקום או כשאנחנו לא נמצאים פיזית בחדר ספציפי. מדובר על מערכת שמחברת את הבית לאינטרנט, ובצורה כזו יש לנו אפשרות לשלוט על מה שנעשה בו מרחוק, באמצעות אפליקציות שונות שנמצאות על מכשיר הסלולר שלנו או בטאבלט.

מערכת smart home כוללת בין היתר שליטה על מערכת החשמל בבית, מיזוג אוויר, תריסים חשמליים, דוד חשמלי, אזעקה, מצלמות אבטחה, גלאים ועוד שורה של אמצעים וכלים, זאת בהתאמה ליכולת שלהם להתחבר לאינטרנט ובהתאם לכך גם למערכת בית חכם. חשוב לציין, היום יותר ויותר חברות משקיעות משאבים ומכוונות לכך שהמוצרים שלהם יתחברו לרשת האינטרנט שפועלת בבית ובהתאם גם למערכת בית חכם.

איך אנחנו יכולים לשלוט במה שקורה בבית?

השליטה בכל מה שמתרחש בתוך הבית שלנו מתבצעת באמצעות אפליקציית בית חכם. ברגע שאנחנו רוכשים מערכת smart house ומתחברים אליה, אז יכולים להתקין אפליקציה שתוכננה במיוחד עבור המערכת שלנו, וכך אנחנו יכולים להשתמש בה על פי הצרכים שלנו. יש לנו אפשרות ליהנות מפונקציות שונות שמאפשרות לנו לשלוט על כל מה שקורה בבית בכל שעה ומכל מקום.

זה היתרון המשמעותי של מערכת בית חכם. עצם זה שאנחנו יכולים באמצעות אפליקציה במכשיר הסלולר (או מכשיר טאבלט) לשלוט בכל מה שקורה בתוך הבית, בלי שום צורך להיות נוכחים במקום. חשוב להדגיש כאן, האפליקציה מספקת לנו מגוון רחב של פונקציות שניתן להשתמש בהן על פי המכשירים והמתקנים השונים שמחוברים למערכת. בין אם זה אומר, להדליק ולכבות מכשירים, לשנות מנח, לעלות ולהוריד טמפרטורות ועוד. כל דבר שהמכשיר מסוגל לעשות, אנחנו יכולים לבצע דרך האפליקציה.

בדומה לאפליקציות אחרות, גם אפליקציית בית חכם מתעדכנת בכל פעם כשהמערכת מתעדכנת. כמו כן צריך להדגיש, מדובר באפליקציות שהן מאובטחות, מוגנות ואין לו מה לחשוש שמא מישהו יצליח לפרוץ אותן ולשלוט על המערכת במקומנו.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5