אפליקציות לניהול חשבונות

בשנים האחרונות אפליקציות תופסות יותר ויותר נתחים מחיינו, ולא בכדי. הן יעילות במגוון תחומי חיים, ידידותיות למשתמש, וניתן לקחת אותן איתנו לכל מקום בכיס המכנסיים. במאמר הבא נדון באפליקציות הכלכליות: ניהול חשבונות, העברת כספים, בנקים וכו', ונציג את יתרונותיהן.

ניהול חשבונות בקלות

ניהול חשבונות הוא דבר שכל משפחה מתמודדת אתו. המאזן של הכנסות לעומת הוצאות הוא לכאורה דבר פשוט, אך כשההוצאות וההכנסות מגיעות מלא מעט מקורות שונים, לפעמים קשה לראות אותן בצורה ברורה ולהסיק מסקנות כלכליות בהתאם.

אפליקציות לניהול חשבונות מסייעות לשמור על המעקב בצורה קלה ופשוטה יחסית. המידע המוצג בהם זמין 24/7 באופן ברור וידידותי. לכן משפחות רבות בוחרות להיעזר בהן עבור שמירה על התקציב ופיקוח על החיובים השונים, כגון ביטוחים, ארנונה, חסכונות ועוד.

יש לציין שאפליקציות ניהול חשבונות מתבססות על נתונים שהמשתמשים הקלידו, ולכן חשוב לוודא שהמידע שהוזן לתוכנה אכן מדויק ותואם את הנעשה במציאות. אחרת, הפיקוח על התקציב דרך האפליקציה עשוי להיות לא רלוונטי.

מותר האפליקציה מהאתר

אפליקציות של בנקים הן גם כלי נח לתפעול, בטח בהשוואה לאתרי הבנקים. שימוש באפליקציית בנקים מפחית בראש ובראשונה את הצורך לזכור סיסמאות ושמות משתמש בכדי להגיע למידע אישי.

האפליקציה מאובטחת לשימוש אך עדיין לא תמיד תדרוש הקלדת סיסמאות כפי שמתבקשים לעשות באתר האינטרנט. בעולם הדיגיטלי של ימינו, מרובה הסיסמאות שיש לזכור, זה עשוי להיות הקלה גדולה. בטח ובטח כשסיסמא לבנק היא דבר מרכזי שחשוב לא לשכוח.

עוד יתרון לטובת האפליקציות הוא ההתאמה שלהן למסך הטלפון הנייד. אתרי אינטרנט לא תמיד עוברים טוב במסך הקטנטן. אפליקציות בנקים מותאמות מנגישות את המידע הקיים באתרים בצורה שקל לשלוט בה גם במסך מגע זעיר כדוגמת זה של המכשיר הסלולרי.

מעבירים חופשי

עוד תחום של אפליקציות שחווה פריחה בתקופה הנוכחית הוא תחום העברות הכספים. יש כיום שפע של אפליקציות, אשר חלקן מופעל על ידי בנקים גדולים, המאפשרות העברת כספים בצורה בטיחותית, חופשית ונוחה מאוד למשתמש.

עם אפליקציות כאלו הצורך בהחזקת מזומן הולך ופוחת. כך למשל, כל מיני שירותים לא רשמיים שבעבר היה צריך לשלם להם במזומן, מאפשרים שימוש ביישומונים לטובת העברה כספית. תשלום לטרמפים, לחוגים, במכירות יד שנייה וכיוצא בזה מתבצעים בקלות דרך האפליקציות.

גם התחשבנויות עם אחרים נעשות קלות יותר הודות להעברות הכספים הדיגיטליות. לדוגמה, אם בעבר כל אחד היה נדרש להוציא כרטיס אשראי במסעדה ולחייב באופן ספציפי את המנה שלו, היום לקוח אחד יכול לשלם בעבור כולם ולקבל החזרים משאר חבריו לשולחן תוך רגעים ספורים באמצעות הטלפון הנייד.

להוציא חשבונית בלי להוציא את הנשמה

גם הוצאת חשבונית הוא תהליך שאפשר לעשות באמצעות תוכנה או אפליקציה ייעודית. לגרסה הדיגיטלית של פעולת הוצאת חשבונית אונליין יש לא מעט נקודות זכות כגון תפעול נח, תחושת סדר ובקרה, זמינות בכל מקום, עלויות זולות וגם התחשבות בסיבה.

שימוש באפליקציה מייתר את הצורך בניירת ולכן הוא ידידותי הן לסביבה והן למתקשרים העסקיים שלא נאלצים להתעסק עם כל מיני מסמכים באופן ידני. נוסף על כך, כיום מדובר בפעולה זולה שמשתלם לעשות אפילו בעבור חשבוניות בודדות בלבד.

      

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5