איך תוכלו לעצב פוסטים לדף הפייסבוק באמצעות שימוש בתוכנת Canva

אין ספק שלתוכנות גרפיות מקצועיות, יש כוח אדיר בכל הקשור לעולם העיצוב. מה שכן, מרבית בעלי העסקים לא יודעים כיצד לעבוד עם תוכנות כאלה ובהרבה מקרים נדרשים לעצב פוסט פשוט לפייסבוק או מדריך מתנה ובדיוק בשל הסיבות האלה, אין צורך לגייס צוות של מעצבים גרפיים אלא להיעזר בתוכנות גרפיות חינמיות עם ממשק ידידותי, קל ונוח לכל משתמש. אחת מבין התוכנות המומלצות היא תוכנת Canva.

בואו נכיר יחד את תוכנת Canva

אם יש לכם עמוד עסקי פעיל ברשת הפייסבוק, אתם בוודאי מודעים לעובדה שעליכם להעלות מדי פעם תכנים שיווקיים. תכנים כאלה כוללים פרסום של מוצרים חדשים, שירותים שאתם שהעסק מציע, עדכון על מבצעים והנחות וכו'. על מנת לגרום לגולשים להתעניין בתכנים האלה, עליכם לעצב פוסט ולכלול תמונה או וידאו. לשם כך, תוכלו להיעזר בתוכנת Canva. היא מכילה המון תבניות עיצוב וכל שתצטרכו לעשות הוא לבחור תבנית אחת שאהבתם, להכניס את המלל, התמונות או סרטון הוידאו שלכם וכך לצור פוסט מעוצב לפייסבוק. בפוסט כזה, אפשר להשתמש לצורך פרסום בפייסבוק בצורה ממומנת או בצורה אורגנית.

אגב, אם אתם לא רוצים להשתמש בתבניות המוכנות שיש ב-Canva, תוכלו לעצב פוסט משלכם עם שימוש באלמנטים, תמונות, כותרות ופונטים שיש בתוכנה.

עכשיו אתם בטח תוהים אם התוכנה תומכת בשפה העברית ובכן יש לנו חדשות טובות – לתוכנה יש תמיכה מלאה בשפה העברית החל מהממשק ועד הפונטים.

איך משתמשים בתוכנת Canva?

גולשים לאתר האינטרנט של התוכנה ופותחים חשבון חינמי באמצעות מילוי טופס הרשמה קצר.
בכל שלב, תוכלו להפוך את החשבון החינמי לחשבון פרימיום ואז תוכלו להנות מיכולות מתקדמות, מאגר תמונות מורחב, מגוון של פונטים ופיצ'רים נוספים.

את תהליך העיצוב, תוכלו לבצע ישירות מהמחשב באמצעות אתר האינטרנט של התוכנה, מהטלפון הסלולרי (על ידי הורדת אפליקציה) ומהטאבלט.

במידה וממשק התוכנה מוצג באנגלית, ניתן להחליף בקלות את השפה לעברית וזאת באמצעות אייקון בצורת גלובוס שנמצא בחלק התחתון של המסך המוצג לכם לאחר ההרשמה לאתר.

כעת שהממשק מוצג בשפה העברית, יש ללחץ על כפתור "צור עיצוב" ולבחור את סוג הפוסט שרוצים. זה יכול להיות פוסט לפייסבוק, פוסט לתמונת קאבר, פוסט לאירוע, לסטורי וכו'.

אגב חשוב לציין שמלבד עיצוב פוסט לרשת הפייסבוק, אפשר לבחור לעצב פוסטים לרשתות חברתיות אחרות כמו אינסטגרם, טיקטוק וכו'.

במסך שיוצג, אפשר להתחיל לעצב את הפוסט. על מנת לייעל ולזרז את תהליך העיצוב, יש לבחור תבנית עיצוב שתתאים לפוסט שרוצים לצור ולאחר מכן פשוט להחליף את התמונות והמלל בתכנים שרוצים. בהמשך יש אפשרות להוריד את הפוסט למחשב ולהעלות אותו לפייסבוק. את הפוסט אפשר להוריד כתמונה (בפורמט JPG או PNG), כסרטון וידאו (MP4) וכקובץ PDF.

 

זהו! סיימתם לעצב פוסט בקלות ובעצמכם!

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5