איך לבחור טכנאי מחשבים?

אנחנו עובדים עם המחשב מדי יום, אם לצרכי עבודה, לימודים או בכלל לצרכי פנאי. לפעמים יש מצבים שתוכנות מחשב שאנחנו מפעילים, פשוט מחליטות לקרוס או בכלל, קורה מצב בו המחשב נתקע. הדבר מקשה עלינו את העבודה במחשב ועל כן, הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו הוא איך לפתור את הבעיה או הבעיות בצורה המהירה והטובה ביותר. לעיתים הבעיות הללו מסתדרות על ידי כיבוי והדלקה של המחשב. אך לעיתים הבעיות יותר עמוקות ויש צורך בפתרון יותר משמעותי. פתרון זה מוביל אותנו לפנייה לבעלי מקצוע בתחום המחשבים או בשמם המוכר יותר לטכנאי מחשבים.

איך בוחרים טכנאי מחשבים?


לפני שאתם מזמינים טכנאי מחשבים, קודם כל מומלץ שתבדקו את המאפיינים האלה ותראו שאכן מדובר על בעל מקצוע שיספק עבודה מקצועית.

תעודה – חשוב לוודא שיש לטכנאי המחשבים, תעודה ממוסד מוכר, כזאת שתעיד על הכשרתו.

ניסיון – יש לשאול את טכנאי המחשבים לגבי מספר שנות הניסיון שיש ברשותנו וכמו כן לשאול אותו היכן התמחה או עבד כטכנאי מחשבים.

זמינות – טכנאי מחשבים ינסה קודם כל לעזור לכם מרחוק. כלומר הוא ישתלט על המחשב שלכם מרחוק וינסה לפתור את הבעיה, כמה שיותר מהר. במידה ולא יצליח, אז הוא יצטרך להגיע אליכם לבית או לבית העסק. זה גם הזמן להגיד שעליכם לבחור טכנאי מחשב הנמצא בעיר מגוריכם. כך גם במצב שהוא יצטרך להגיע אליכם, הדבר לא ייקח זמן. לדוגמה, אם אתם מתגוררים בחיפה, מומלץ לחפש טכנאי מחשבים בחיפה. כלומר תמיד לחפש אך ורק בעיר מגוריכם.

משך הטיפול – טכנאי מחשבים שמגיע עד אליכם יכול לפתור את הבעיה תוך מספר דקות או תוך מספר שעות. עליכם לשאול אותו כמה כסף הוא גובה. כך לא תהיו מופתעים אם תצטרכו לשלם כמה מאות שקלים על עבודתו. במקרים מסוימים, הטכנאי גם יעדיף לקחת את המחשב שלכם אליו לבית או לבית העסק שלו. זאת משום שיש תקלות שדורשות ציוד מיוחד ועל כן, יותר נוח לקחת את המחשב.

שקיפות – טכנאי מחשבים מקצועי יסביר לכם על התקלה ואיך הוא מתכוון לפתור אותה. אגב שקיפות חשובה אצל כל בעל מקצוע. הדבר רק מעיד על המקצועיות והאמינות של אותו בעל מקצוע.

איכות החומרה – במידה וטכנאי המחשבים נדרש להחליף חומרה במחשב, עליכם לבדוק שאתם מקבלים אך ורק חומרה שתהיה איכותית.

שורה תחתונה

שימו לב שאתם בוחרים טכנאי מחשבים שיש לו המלצות וניסיון בתחום. כך תדעו שאתם בידיים טובות. מעבר לכך, בעל מקצוע כזה המספק שירות מצוין ואמין, הוא בעל מקצוע שתוכלו להיעזר בו כל פעם שיש לכם בעיות עם המחשב.

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5