אחסון וגיבוי בענן לעומת אחסון וגיבוי במחשב הביתי או ההארד דיסק

ודאי שמעתם לא פעם את מושג גיבוי קבצים במחשב על ענן. גיבוי זה מטרתו לשמור את כל הקבצים החשובים שלכם מהמחשב האישי, מהמחשב של העסק או מהטלפון הסלולרי על גבי ענן, וזאת באמצעות חברות מקצועיות שמספקות שרותי ענן באופן מוצפן וחשאי לכל אחד.

על מנת להימנע מכל דליפה של החומר האישי או הרגיש שלכם ושמירה עליו שמא יימחק, הוא מגובה ומועבר לשרת על ידי הצפנה חכמה. ניתן יהיה לפתוח את הקבצים הללו רק על ידי סיסמא שלכם. הרבה אנשים ובעלי עסקים עושים היום שימוש בגיבוי על ענן על מנת להבטיח את החומר שלהם ולמטרת כל פעילות תקינה של עסק או ארגון.

אחסון וגיבוי על ענן מעניק שקט נפשי                                                                          
גיבוי בענן הוא ללא ספק גיבוי חשוב ונפוץ בכל עולם העסקים וגם במחשבים הביתיים. גיבוי מרחוק זה, מאפשר הבטחה ואופן ניהולי תקין לכל עסק בכל מצב של תקלה. ידוע כי רוב ההתנהלות של ארגונים רבים יהיה באמצעות מחשב מה שהופך את הגיבוי לצורך מהותי וקריטי.  

באופן זה ניתן להבטיח במקרה של תקלה במחשב, כי המידע יישמר וניתן יהיה לשחזרו בצורה מהירה. בעבר כל גיבוי נעשה על ידי ההארד דיסק של המחשב או דיסק חיצוני או דיסק און קי וכו'. אך גיבויים אלו היו חשופים לנזקים רבים ולא אפשרו את הביטחון המלא.

ההבדל בין גיבוי בענן לאחסון בענן                                                                                      
הענן הוא גיבוי וירטואלי ששומר על כל המידע שיש לנו על המחשב, הוא מגבה את החומר בצורה אמינה ונוחה. הגיבוי נעשה על ידי חברה מקצועית שמגבה באופן מוצפן ומתוחכם את כל המידע שלנו, זאת להבדיל מלמשל שירותי גיבוי בענן שאותו נשמור לדוגמא בג'ימייל- אחסון זה נחשב להרבה פחות אמין כי המידע נשמר בשרת ציבורי, שרת שחשוף למתקפה של האקרים.

יתרונות בולטים של גיבוי על ענן

גיבוי מוצפן – שירות של גיבוי על ענן יציע גיבוי מוצפן לחברות שיש להן צורך באבטחה הרמטית על כל הקבצים ועל החומר הרגיש שלהן.

גיבוי מדי יום ואפשרויות שחזור– המידע של כל עסק או ארגון יגובה מדי יום. כך במידה ומסמך חשוב יעלם, יהיה גיבוי שנעשה מבעוד מועד וניתן לשחזר אותו בקלות. כמו כן, חברה שמעניקה שרותי גיבוי תוכל לשחזר קובץ כמה חודשים אחורה וכך לסייע לתקלות רבות שיכולות להיגרם מאיבוד נתונים או פריצה של האקרים.

כמות מידע גדולה- בגיבוי על ענן אין סוף למידע אותו ניתן לגבות. לחברות וארגונים רבים יש מידע רב של קבצים שירצו לגבות ולאחסן, ולכן גיבוי על ענן הוא אלטרנטיבה אידיאלית.

גישה מכל מכשיר – גיבוי מאובטח בענן יכול לאפשר לכל עובד או בעל עסק גישה למידע מכל מקום גם על ידי טלפון, טאבלט או מחשב נייד אחר, בכל עת שיבחרו.

 

 

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5